Wniosek 500 plus do złożenia w punktach Poczty Polskiej. Jak to zrobić?

Wnioski dot. otrzymania pieniędzy z programów Rodzina 500 plus i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie można złożyć w wybranych punktach Poczty Polskiej. Jak informują media, w niektórych placówkach staną punkty mobline obsługiwane przez pracowników ZUS, którzy pomogą w elektronicznym wypełnieniu dokumentów.

Udogodnienie w sposobie składania wniosków ma zapobiec wykluczeniu cyfrowemu. Dokumenty można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, dlatego pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą świadczyli dodatkową pomoc w tym zakresie. 

Zobacz wideo Oszuści mogą podszyć się pod bank. Jak nie dać się nabrać?

ZUS. Wnioski 500 plus do złożenia w placówkach Poczty Polskiej

- Chcemy pomóc wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy potrzebują informacji na temat możliwości złożenia wniosków o 500 plus, a także o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Nasi klienci zawsze mogą zadzwonić na naszą specjalną infolinię 22-290-55-00 lub umówić się na e-wizytę. W placówkach ZUS wypełnić wniosek o świadczenia pomogą również sami pracownicy ZUS - przekazała Polskiej Agencji Prasowej prezeska ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

ZUS zawarł także listy intencyjne o współpracy z Pocztą Polską oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Prezeska ZUS poinformowała, że celem listów intencyjnych jest wyższa jakość świadczonych usług w zakresie obsługi wniosków. 

Więcej wiadomości z Polski znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Poczta Polska i współpraca z ZUS

Mobilne punkty z pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mają stanąć m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej.

- Poczta Polska bardzo mocno stawia na wymianę cyfrowej korespondencji. Jako operator narodowy musimy jednak pamiętać, że cały czas jest jeszcze grupa osób wykluczonych cyfrowo, które nie chcą lub nie mogą korzystać z cyfrowych technologii. Dla nich Poczta Polska też musi i powinna być dostępna. Mam nadzieję, że udostępnienie placówek pocztowych konsultantom ZUS będzie pomocne przy składaniu wniosków w ramach programu 500+ oraz programu Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - powiedział wiceprezes Poczty Polskiej cytowany przez RMF24. Na razie nie podano jednak gdzie dokładnie pojawią się pobilne punkty ZUS.

Więcej o: