Skrytykował Polski Ład w TVP. Ekspert wyjaśnia, jak Polacy stracą na rewolucji PiS [STUDIO BIZNES]

Łukasz Kijek
Polski Ład sieje coraz większy zamęt w biurach rachunkowych i głowach Polaków. Rząd obiecał, że większość podatników zyska, ale pojawiają się doniesienia o obniżonych pensjach nauczycieli, policjantów, a nawet ochroniarzy i sprzątaczek. Czy Polacy zyskają na rewolucji PiS? W programie "Studio Biznes" oceni to Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
Zobacz wideo Polski Ład uderzy w Polaków? "Studio Biznes" wyjaśnia

Polski Ład to gigantyczna zmiana w podatkach, która nie ominie nikogo. Nowe zasady dotyczą zatrudnionych na etacie, umowie o dzieło, umowie zleceniu, emerytów, rencistów. Pracowników sektora prywatnego i publicznego. 

Polski Ład źródłem strat? Ekspert wyjaśnia w setnym "Studiu Biznes"

Już na początku roku okazało się, że część Polaków może na Polskim Ładzie tracić - ich zarobki mogą być bowiem pomniejszone przez nowy sposób odliczania składki zdrowotnej i wyliczania zaliczki na podatek dochody. Czy na zmianach mogą stracić także przedsiębiorcy? 

W programie "Studio Biznes", który doczekał się właśnie setnego wydania, z Łukaszem Kijkiem porozmawia na ten temat Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Czy ekspert, który skrytykował czołowy program rządu na antenie TVP, w jeszcze większym stopniu obnaży jego wady? 

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

Czy Polacy będą płacić krocie za ogrzewanie? Ekspertka wyjaśnia

Innym tematem, który nie schodzi z pierwszych stron gazet, jest koszt ogrzewania. Z podwyżkami muszą liczyć się nie tylko właściciele domów, firm, instytucje samorządowe, ale i zwykli obywatele. O ile podrożeje ogrzewanie, skoro we wtorek rząd ogłosił ważną zmianę w przepisach? Tarcza antyinflacyjna przewiduje bowiem, że wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe będą rozliczały się według taryfy zatwierdzonej przez Urząd Regulacji Energetyki.

Co zmiany przepisów oznaczają dla konsumentów? Czy i tak zapłacą za wyższe ceny gazu dla firm - w cenach towarów i usług? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to Agnieszka Głośniewska z Urzędu  Regulacji Energetyki.

W programie zobaczymy też jak na drodze sprawuje się Mercedes GLE 400, zajrzymy do świata sportu i technologii. Emisja na stronie głównej Gazeta.pl o godz. 12.00.

.Jak spartolono Polski Ład. Grzechy główne "historycznej obniżki podatków" [WYKRES DNIA]

Więcej o: