Szef gabinetu Prezydenta RP: Polski Ład wymaga korekt, to jest oczywiste. "Będziemy wskazywać rządowi"

Szef gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot na antenie Radia Plus zdradził, jak głowa państwa ocenia realizację programu Polski Ład. Czy Andrzej Duda ma konkretne uwagi? - Nie będziemy wchodzić w szczegóły - uciął rozmówca stacji.

Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta, przyznał na antenie Radia Plus, że Andrzej Duda widzi potrzebę korekt w programie Polski Ład

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pawel Kowal był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (13.01)

Prezydent Andrzej Duda ocenia Polski Ład: Wymaga korekt

- Pan prezydent uważnie pilotuje sprawę. Rząd już zapowiedział korekty, my też będziemy rządowi wskazywać punkty, które naszym zdaniem wymagają pewnej korekty. To wszystko się już dzieje i będzie trwać - stwierdził gość radiostacji.

- Skoro prezydent Andrzej Duda podpisał [ustawę - red.], to popiera te rozwiązania. Większość tych rozwiązań oczywiście jest korzystna dla Polaków i polskiej gospodarki - wyjaśnił Paweł Szrot.

Program wymaga korekt, to jest oczywiste

- stwierdził. 

Na pytanie o to, czy prezydent ma konkretne uwagi, Szrot odpowiedział, że nie będzie wchodzić w szczegóły. - Rząd będzie to komunikował, jak już zostaną przygotowane ostateczne wersje tych korekt. - stwierdził.

Prezydent Duda podpisał Polski Ład

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy podatkowe, które są częścią Polskiego Ładu, w połowie listopada. Ustawa została uchwalona 29 października.

Zmiany podatkowe obowiązują od początku roku. Doszło m.in. do podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych. Podniesiono też próg podatkowy, do którego obowiązuje 32-procentowa stawka PIT. Zmieniły się też zasady odliczania składki zdrowotnej od podatku.

Posłuchaj podcastu Odc. 14: Polacy inwigilowani Pegasusem. Co wiemy o tym programie?

Prezydent o obowiązkowych szczepieniach mundurowych

Szef gabinetu prezydenta był też pytany o stanowisko Andrzeja Dudy w sprawie obowiązkowych szczepień mundurowych.

- Służby mundurowe to jest jednak służba. Wiąże się z pewnymi obowiązkami, więc tutaj jest pewne pole do dyskusji. Pan prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych i jest na bieżąco informowany. Paweł Szrot nie stwierdził jednoznacznie, jaką decyzję podejmie Andrzej Duda. - To się okaże. Jeżeli chodzi o służby, to są pewne obowiązki. [...] Sytuacja jest inna niż w przypadku zwykłych, szeregowych obywateli - stwierdził 

Więcej o: