Kraków. Mieszkający z wilkami. Deweloper pokazał nietypową wizualizację osiedla na Prądniku Białym

Deweloper apartamentów, które powstaną przy ul. Pachońskiego na Prądniku Białym w Krakowie postawił na zaskakującą wizualizację osiedla. Grafiki zwiastujące końcowy wygląd inwestycji przedstawiają mieszkańców w dużej zażyłości z wilkami, które całą watahą leżą na przydomowym trawniku. Skąd taki pomysł? - Wilki to bardzo interesujące drapieżniki - wyjaśnia deweloper Pachońskiego Sky.

Bloki Pachońskiego Sky w Krakowie staną w pobliżu trzech parków - Krowoderskiego, im. S. Wyspiańskiego oraz T. Kościuszki. "To znakomite miejsca do aktywnego wypoczynku: z boiskami sportowymi, przestrzenią do street workoutu czy wybiegiem dla psów. Najmłodszych ucieszyć powinna bliskość placu zabaw, który sąsiaduje z inwestycją" - zapowiedziano na stronie pachonskiegosky.pl.

Zobacz wideo Niemieckie wojsko przypadkiem pomogło wilkom

Na wizualizacjach nie widać jednak psów, tylko wilki (i kota). Na jednej grafice grupka drapieżników wypoczywa w czyimś ogródku, na innej zwierzęta wolno spacerują pośród ludzi po ulicach. Widok watahy wilków na przyszłym osiedlu rozbawił czytelników bloga krowoderska.pl, którzy udostępnili zdjęcia na Facebooku. Jedni internauci piszą, że przypomina im to relację ludzi i wilkorów w "Grze o tron", inni większą uwagę zwracają na wyjątkowo dużego kota.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Prądnik Biały w Krakowie. Deweloper Pachońskiego Sky wyjaśnia, skąd wilki na osiedlu

O wybór wilków na towarzyszy mieszkańców Pachońskiego Sky Interia zapytała dewelopera inwestycji, HRE Investments. Firma odpowiedziała, że zwierzęta te są jej szczególnie bliskie. "Wilki to bardzo interesujące drapieżniki. Cechuje je świetna intuicja i duża lojalność. Gatunek ten wyróżnia się siłą i wytrwałością. Wilk, działając w pojedynkę, nie jest w stanie osiągnąć tego, co może jako wataha. Funkcjonowanie tego drapieżnika można obrazowo przyrównać do działania HRE Investments" - czytamy.

Deweloper deklaruje, że "kocha przyrodę" i wyjaśnia, że w projektach "szuka równowagi pomiędzy światem ludzkim a światem natury". Firma zaznacza, że w ubiegłym roku została opiekunem Fundacji Pegasus, która od 20 lat ratuje zwierzęta przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i śmiercią. "Nasz team zgadza się z powiedzeniem, że serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta" - podkreśla HRE Investments.

Więcej o: