Obniżka, która wchodzi w życie od dziś, będzie obowiązywać do końca lutego. Obejmie ona wszystkich odbiorców, podlegających rozliczeniom za pobrane paliwo gazowe na podstawie cen określonych w aktualnym Cenniku Gaz Dla Biznesu. Będą z niej mogły skorzystać między innymi piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.
Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach.
Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów
- podkreślił prezes Zarządu PGNiG SA, Paweł Majewski.
Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl
Wprowadzona obniżka dla biznesu to odpowiedź na zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się nasza spółka
- powiedział prezes Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny, Henryk Mucha. Dodał, że "jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego".
Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom
- powiedział wicepremier Jacek Sasin.
Udało się to zrobić. Już od dziś obowiązywać ich będą niższe ceny. Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić
- podkreślił wicepremier.
Warto nademienić, że rząd zapowiedział rekompensaty dla dostawców gazu, za różnice w cenie rynkowej względem obniżki. Ich wysokość sięgnie 10 mld złotych. Lwią część zgarnie PGNiG, które dodatkowo dostanie linię kredytową na 20 mld zł i nawet 30 mld państwowych gwarancji na dług.