Ostrzeżenie GIS. Batony Bakalland mogą być zanieczyszczone kawałkami szkła

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu niektórych partii batonów firmy Bakalland. Dotyczy to marek, takich jak Vitanella, BA! i YEMGO. Zgodnie z komunikatem, produkty te mogły zostać zanieczyszczone fragmentami szkła.

"Nasza decyzja ma związek z podejrzeniem zanieczyszczenia surowca wykorzystanego do produkcji ww. partii batonów, fragmentami szkła - z naszych aktualnych ustaleń wynika, że doszło do niego zanim trafił do naszych magazynów" - czytamy w komunikacie firmy Bakalland SA z Janowa Podlaskiego. 

Zobacz wideo Polski Ład. "W skali miesiąca nie mieszczę się w widełkach. Będę musiała oddać pieniądze?"

GIS ostrzega - batony mogły zostać zanieczyszczone fragmentami szkła

Klienci, którzy kupili w ostatnim czasie batony marek: Vitanella, BA! i YEMGO, są proszeni o sprawdzenie numeru partii, który znajduje się na opakowaniu. Z rynku wycofano następujące batony (zdjęcia produktów znajdują się w galerii zdjęć tego artykułu):

  • Bakalland Baton BA! 5 orzechów 40g - numer partii 0002330006;
  • Bakalland Baton YEMGO czekoladowo-bakaliowy 40g - numer partii 0002330871;
  • Bakalland Baton BA!lans Orzechowe Słone Trio 35g - numer partii 0002331492;
  • Bakalland Baton BA! 5 orzechów 40g - numer partii 0002331752;
  • Baton BA! Protein Banan 35g - numer partii 0002332366;
  • Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g - numer partii 0002329041;
  • Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g - numer partii 0002330055;
  • Vitanella Baton musli orzech arachidowy i laskowy 40g - numer partii 0002332122.

GIS poinformował natomiast, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, że firma Bakalland SA rozpoczęła wycofywanie produktów i poinformowała o możliwości zwrotu batonów określonych partii do miejsca zakupu lub bezpośrednio do producenta. GIS zapewnia, że organy sanepidu monitorują wycofanie kwestionowanych partii produktu. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Osoby posiadające produkty z powyższej tabelki, prosimy o niespożywanie ich i oddanie do sklepu, w którym zostały kupione. Można je też zwrócić bezpośrednio do nas. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem zgloszenie@bakalland.pl - otrzymają Państwo od nas informację zwrotną z dalszymi krokami. Wszyscy klienci, którzy dokonają zwrotu produktów z ww. partii otrzymają zwrot gotówki (bez konieczności okazywania paragonu). Bardzo przepraszamy Państwa za wszelkie niedogodności związane z tą sytuacją" - napisała dalej firma Bakalland.

Więcej o: