Polski Ład, PIT-2, ulga dla klasy średniej. Jak krok po kroku wypełnić najważniejsze wnioski? [WIDEO]

Polski Ład namieszał sporo w polskim systemie podatkowym - do tego stopnia, że dwie trzecie Polaków nie wie, ile będzie wynosiła ich pensja po zmianach. Do "Studia Biznes" zaprosiliśmy doradczynię podatkową, z którą krok po kroku pokazaliśmy jakie dokumenty musimy wypełnić. Zobacz fragment programu.

Blisko 73 proc. Polaków nie wie jaką dostanie pensję po wprowadzeniu Polskiego Ładu. Swój dochód zna jedynie 27 proc. - wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej." To pokazuje skalę zamieszania, jaką wprowadziła reforma podatkowa, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Pracownicy po wielu dniach zamieszania dostali od swoich pracodawców co najmniej sześć dokumentów do wypełnienia, dlatego w "Studiu Biznes" razem z doradczynią podatkową z PwC pokazaliśmy, jak je wypełnić krok po kroku. Niestety w gąszczu niejasnych wniosków - opisanych bardzo często niełatwym językiem - łatwo jest się pogubić.

- Bardzo ważne jest, żeby pamiętać o tym dokumencie. Jeszcze w poprzednim roku ta kwota wolna była niewielka, w tym roku jest dużo wyższa i również na bazie miesięcznej to zmniejszenie naszej zaliczki może być aż o 425 złotych, to jest już naprawdę sporo. Warto pamiętać, żeby ten dokument wypełnić - zapowiedziała Joanna Narkiewicz-Tarłowska.  Jak zrobić to krok po kroku? Obejrzyj to wideo, żeby uniknąć ewentualnych kosztownych pomyłek:

Zobacz wideo Polski Ład krok po kroku - wypełniamy najważniejsze dokumenty
Więcej o: