HBO GO nie będzie obsługiwać starszych telewizorów. Masz kilkuletni sprzęt? Sprawdź, czy nadal coś obejrzysz

HBO GO - jedna za najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce mocno rozczarowała swoich klientów. Tysiące osób w całej Polsce, które chciały dziś obejrzeć swój ulubiony serial na telewizorze, zaskoczył komunikat informujący, że "HBO nie jest wspierane na tym urządzeniu". Platforma nie zadziała już na niektórych siedmioletnich telewizorach.
Zobacz wideo "Euforia" powraca w 2 sezonie. Zendaya: to nie jest serial dla każdego [ZWIASTUN]

Od rana media społecznościowe i biuro obsługi klienta HBO zalała fala skarg i negatywnych komentarzy od rozczarowanych klientów, których telewizory nie będą już obsługiwać platformy streamingowej HBO GO. Na ich ekranach pojawił się lakoniczny komunikat: "Niestety to urządzenie nie jest już wspierane. Wciąż możesz korzystać z serwisu na innych urządzeniach." 

HBO GO nie działa. Użytkownicy są wściekli 

Klienci dali wyraz swojemu rozczarowaniu pod ostatnim postem HBO na Facebooku. Poniżej przytaczamy tylko nieliczne z setek komentarzy, które pojawiły się w internecie: 

To absurd. Ja nie mam zamiaru wymieniać TV ze względu na HBO. Anuluję subskrypcję, bo nie ma sensu dla mnie już z niej korzystać.
Szkoda tylko, że od dzisiaj mój telewizor jest już dla Was za stary.  Jak to się ma do myślenia o planecie, o ekologii? Zmuszacie do kupowania kolejnej elektroniki lub do wymiany urządzeń, które de facto działają, ale są już "za stare", mając kilka lat.
Chętnie bym obejrzała, tylko już nie mam na czym. Dziękuję, że dzisiaj bez zapowiedzi zrezygnowaliście z mojego telewizora. Ja w takim razie zrezygnuję z HBO.

Klienci zapowiadają masową rezygnację z usługi, a jak odpowiada firma? 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl>>>

HBO GO wyłącza się dla starszych telewizorów 

"Aplikacja HBO GO nie będzie już obsługiwać niektórych starszych wersji systemów operacyjnych na niektórych urządzeniach, m.in. na Samsungach OS Tizen z 2015 roku i starszych, w celu zapewnienia naszym subskrybentom bezpieczeństwa, niezawodności i prawidłowego działania aplikacji. Pomocna może okazać się aktualizacja systemu operacyjnego lub skorzystanie z innych wspieranych urządzeń" - takim komunikatem odpowiada HBO w swoich mediach społecznościowych na krytykę. 

Użytkownikom, którzy chcą dalej oglądać HBO na telewizorze, pozostaje albo zakupić nowy sprzęt, albo transmiter chromecast, który "odblokuje" stare telewizory. Niestety, koszt takiego urządzenia to około 200 złotych.  

HBO GO - komu działa, komu nie? 

Na stronie pojawiła się informacja, że HBO GO obsługuje wszystkie telewizory LG Smart TV z systemem WebOS 3.5 lub nowszym. Jednak według komentarzy użytkowników nawet urządzenia z webOS 5.6, które wyprodukowano po 2015 roku miały kłopoty aplikacją.

To teraz mi wymieńcie telewizor. Ma nieco ponad 5 lat i mam go wyrzucić, bo łaskawie aplikacja nie będzie na nim działać? 
Kupiłam subskrypcję, bo przez myśl mi nie przeszło, że mój trzyletni TV jest za stary dla jaśnie państwa HBO, a tu taka jazda. Dobrze, że mam smartboxa, ale za miesiąc już nie zapłacę.

Informują na stronie oburzeni użytkownicy.

O to, dlaczego wyłączono aplikację na starszych modelach i czy rzeczywiście może ona nie działać również na telewizorach nowszych niż z 2015 roku, zapytaliśmy polski oddział HBO. Czekamy na odpowiedź. 

Problemy z HBO GO - wszystko przez HBO Max?

Na początku marca do Polski wchodzi HBO Max. Platforma ma zastąpić działającą aplikację HBO GO. Cena abonamentu ma pozostać taka sama. Nie będzie również potrzebna dodatkowa rejestracja.

HBO zapowiedziało "serię usprawnień" i korzystny dla kieszeni abonament roczny. Część komentujących wiąże zmiany, które zaszły w korzystaniu z serwisu, właśnie z wprowadzaniem HBO Max

Więcej o: