PKO Bank Polski z nową siedzibą. W 155-metrowym wieżowcu w centrum Warszawy

PKO Bank Polski od poniedziałku przeniesie się do nowej siedziby przy ulicy Świętokrzyskiej. PKO zawarło długoterminową umowę najmu całej powierzchni, jednego z najnowocześniejszych biurowców SKYSAWA.

Biurowiec, który stał się flagową inwestycją Polskiego Holdingu Nieruchomości, zostanie oficjalnie przekazany PKO w czwartym kwartale 2022 roku. Umowa ma obejmować 35 tys. mkw. powierzchni w dwóch budynkach. Wyższą część kompleksu stanowi 155-metrowa wieża, złożona z 40 kondygnacji. 

Zobacz wideo Jeden z największych polskich deweloperów idzie na sprzedaż.

Bank PKO BP z nową siedzibą 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy była to największa transakcja na rynku nieruchomości w Warszawie.  

- Długoterminowy najem całej powierzchni SKYSAWA jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla Grupy PHN, ale i całego rynku nieruchomości komercyjnych. Zawarcie transakcji wskazuje, że jest popyt na centralnie zlokalizowaną, nowoczesną i atrakcyjną przestrzeń biurową. Z dumą udostępnimy naszą flagową inwestycję, tak wiarygodnemu i ważnemu partnerowi, jakim jest PKO Bank Polski - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości. 

Kompleks ma wpisywać się w nurt "ekologicznych miejsc pracy". Wprowadzono w nim liczne rozwiązania wpływające na obniżenie zużycia energii, czy wody w trakcie użytkowania budynku m.in. wysokowydajne systemy odzyskiwania ciepła, kolektory słoneczne czy system odzyskiwania wody deszczowej. 

SKYSAWA - nowa siedziba PKO BP

- Nasza strategia zakłada m.in. optymalizację powierzchni i dostosowanie jej do zmieniających się potrzeb zarówno pracowników, jak i klientów. Dążymy także do większego skupienia jednostek centrali i spółek Grupy, które zlokalizowane są dzisiaj w różnych częściach Warszawy - przekazał Wojciech Iwanicki, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego. 

Poszukiwania nowych przestrzeni biurowych przez PKO BP trwały już od kilku lat. Jak informują jego przedstawiciele, pandemia, która wpłynęła na zmianę sposobu pracy i popularyzację modelu hybrydowego, przyśpieszyła ten proces.

- Ważnym argumentem przemawiającym za dostosowaniem przestrzeni biurowych jest także postępująca centralizacja zadań oraz transformacja, którą bank będzie kontynuował w kolejnych latach – podkreślał Iwanicki. 

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: