PAŻP rekrutuje po raz pierwszy od dwóch lat. Atrakcyjne wynagrodzenie i szkolenie warte milion

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej poszukuje kontrolerów ruchu lotniczego. To pierwsza rekrutacja od dwóch lat. W 2020 roku nabór został zawieszony z powodu pandemii COVID-19. Oferta jest skierowana do osób, które chciałby podjąć pracę w ośrodkach kontroli w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku.

Ruszył nabór na jedno z najbardziej atrakcyjnych stanowisk pracy w Polsce. Jak czytamy na oficjalnej stronie PAŻP, "średnio 100 osób na miejsce zgłasza się podczas każdej rekrutacji na kontrolerów ruchu lotniczego". "Kontrolerami chcą być tysiące osób, a zostaje ledwie kilkanaście" - napisano na pansa.pl.

Zobacz wideo "Autostrada to nie tor wyścigowy" - mówi policja. I karze kierowcę SUV-a aż 2500 zł mandatu

Kontroler ruchu lotniczego może liczyć na bajeczne zarobki. PAŻP stawia jednak wysokie wymagania

Aby móc aplikować na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego trzeba mieć wykształcenie co najmniej średnie, świetnie znać język angielski, biegle posługiwać się językiem polskim oraz mieć nienaganną dykcję.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Proces rekrutacji i dalsze szkolenie sprawdzą natomiast predyspozycje do pełnienia zawodu kontrolera ruchu lotniczego, a więc odporność na stres, pracę pod presją, wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie i umiejętność pracy w grupie, będąc równocześnie indywidualistą, podejmującym samodzielne decyzje.

Zarobki już pełnoprawnych kontrolerów, to z kolei kwoty od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych brutto miesięcznie, w zależności od stażu i zajmowanego stanowiska. Warto podkreślić, że w trakcie nauki, każdy kursant będzie otrzymywał minimalne wynagrodzenie w ramach umowy o pracę. 

Jak wygląda dzień pracy kontrolera lotniczego? Gdzie odbędą się szkolenia?

Wyszkolenie jednego kontrolera to dla Agencji koszt rzędu 600 tys.-1 mln zł. Dyżur kontrolera trwa 7,5 godziny, z czego 5,5 godziny pracownik spędza na stanowisku operacyjnym. Wynika to z obowiązkowych jednogodzinnych przerw po każdych dwóch godzinach pracy operacyjnej.

W tym czasie kontrolerzy mogą odpocząć i zregenerować się. Mają wówczas możliwość skorzystania z basenu, sauny, siłowni, sali gimnastycznej lub wybrać aktywność na zewnątrz na boisku do piłki nożnej, lub kortach tenisowych. Specjalnie dla kontrolerów przygotowane zostały pokoje do wypoczynku.

Nabór potrwa do 9 marca 2022 roku. Kandydatów czeka wieloetapowa rekrutacja, a następnie wielomiesięczne szkolenie, które po zdaniu wszystkich wymaganych egzaminów i zaliczeniu każdego po kolei etapu, zakończy się po prawie dwóch latach. Kurs odbywa się w Warszawie. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie www.pansa.pl/kariera/.

>>>>> Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: