Średnie wynagrodzenie w KGHM wynosiło 13,5 tys. zł brutto. To nieaktualne. Był protest, są podwyżki

- Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10 proc., już od wypłaty za styczeń - powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM. Na podwyżce się jednak nie skończy.

Spółka KGHM informuje o porozumieniu zawartym ze związkami zawodowymi. Strony ustaliły, że załoga giganta rynku miedzi otrzyma podwyżkę w wysokości 10 proc. Wyższe wynagrodzenia wypłacone zostaną już za styczeń 2022 roku.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Polski Ład. Wy pytacie, ekspert odpowiada [Q&A Gazeta.pl]

Podwyżki w KGHM. Większa pensja i dodatkowa gratyfikacja

Oprócz comiesięcznej podwyżki pracownicy Polskiej Miedzi dostaną dodatkowo jednorazową gratyfikację w wysokości aż 2000 zł - czytamy w oficjalnym komunikacie

- Załoga KGHM jest godziwie wynagradzana za rzetelną pracę. Negocjacje płacowe potwierdzają podejście zarządu KGHM - od kilku lat podwyżki są znaczące, a wypracowanym zyskiem dzielimy się z pracownikami. Stale prowadzony dialog i rzetelne podejście do postulatów strony społecznej zaowocowały szybkim porozumieniem. Wiadomość dla pracowników jest świetna: wynagrodzenia wzrosną o 10 proc., już od wypłaty za styczeń - powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM.

13,5 tys. zł brutto zarobków w roku 2022

KGHM Polska Miedź SA zatrudnia ponad 18,5 tysiąca pracowników. Średnie wynagrodzenie za zeszły rok to ponad 13 500 zł brutto. W 2021 roku pracownicy KGHM otrzymali rekordowej wysokości zaliczki na dodatkową nagrodę z zysku.

Zarząd KGHM dziękuje stronie związkowej za konstruktywną dyskusję i profesjonalne podejście do rozmów o warunkach wynagrodzenia. Miedziowa spółka, pomimo pandemii, nie zwalnia tempa inwestycji i mocno angażuje się w tematy związane z transformacją energetyczną. KGHM przyjął w ostatnim czasie zaktualizowaną Strategię oraz Politykę Klimatyczną, która zakłada m.in. redukcję emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

---

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Posłuchaj podcastu Odc. 14: Polacy inwigilowani Pegasusem. Co wiemy o tym programie?
Więcej o: