Ambasador Ukrainy: Zakładamy, że może dojść do rosyjskiej prowokacji. Dostali paszporty [STUDIO BIZNES]

Świat wstrzymuje oddech, zastanawiając się, czy Władimir Putin wyda rozkaz ataku na Ukrainę. Media informują, że wybuch konfliktu możliwy jest jeszcze w lutym. Czy te obawy mogą się potwierdzić? W programie "Studio Biznes" pytamy o to Andrija Deszczycę, ambasadora Ukrainy w Polsce. Kolejni goście opowiedzą o ratach kredytów i rewolucji w motoryzacji.
Zobacz wideo "Studio Biznes"

Czy konflikt Rosji z Ukrainą wisi na włosku? Jak blisko jest do wybuchu zbrojnego konfliktu? W programie "Studio Biznes" w rozmowie z Łukaszem Kijkiem swoje stanowisko przedstawi Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce. Gość programu opowie też o uzbrojeniu, jakie wysyła swojemu sąsiadowi Polska. 

Gość programu Gazeta.pl odpowie na pytanie, czy apele ukraińskich władz mają szansę przynieść dyplomatyczne zakończenie sporu. Pod koniec stycznia szef ukraińskiej dyplomacji zaapelował bowiem do Rosji o wycofanie wojsk znad wspólnej granicy. "Jeśli rosyjscy politycy mówią serio o tym, że nie chcą nowej wojny, Rosja musi dalej angażować w działania dyplomatyczne i wycofać żołnierzy" - napisał na twitterze Dmytro Kułeba.

Agencje ratingowe ostrzegają. Kotecki: Jest ryzyko, że nie zobaczymy pieniędzy z KPOAgencje ratingowe ostrzegają. Kotecki: Jest ryzyko, że nie zobaczymy pieniędzy z KPO

Jeszcze wyższe raty? Takiej sytuacji nie było od niemal dekady

"Studio Biznes" będzie też szukać odpowiedzi na inne istotne pytanie. Jak bardzo mogą wzrosnąć raty kredytów na skutek spodziewanego przez ekspertów podniesienia stóp procentowych? Rada polityki pieniężnej na początku roku podniosła referencyjną stopę NBP o 0,50 pp., do poziomu 2,25 proc. To najwyższy poziom od 2014 r., ale według ekspertów stopy wciąż mogą rosnąć.

Jak wyliczał Mikołaj Fidziński w swojej analizie jeszcze w październiku rata przykładowego kredytu na 200 tys. zł na 25 lat (z marżą 2,30 proc.) wynosiła ok. 902 zł. Przy obecnej stawce WIBOR 3M to już ponad 1150 zł. Jak bardzo może zwiększyć się obciążenie "złotówkowiczów", kiedy stawka określająca wysokość raty wzrośnie jeszcze bardziej? Wątpliwości wyjaśni gość programu.

Sprawdzamy, o co chodzi w rewolucji Toyoty

W kolejnej części programu Daniel Maikowski w ramach cyklu Top Tech wyjaśni, skąd wzięła się plaga fałszywych SMS-ów, która zaatakowała nasze smartfony. Jak nie dać się oszukać? Tomasz Korniejew porozmawia z kolei z Robertem Mularczykiem, Senior PR Manager Toyota Motor Poland/Toyota Central Europe, o wspólnym raporcie MOTO.pl i Toyoty na temat tego, co Polacy sądzą o napędzie wodorowym. Czy w Polsce istnieje odpowiednia infrastruktura, by kupić samochód zasilany wodorem?

Emisja jak zwykle na stronie głównej Gazeta.pl o godz. 12.00. 

.Jak spartolono Polski Ład. Grzechy główne "historycznej obniżki podatków" [WYKRES DNIA]

Więcej o: