Małopolska. W kilka sekund runęła chłodnia kominowa w Elektrowni Siersza w Trzebini [WIDEO]

Druga chłodnia kominowa w Elektrowni Siersza runęła w środę. Do wysadzenia konstrukcji zużyto trzy tysiące zapalników nieelektrycznych, 200 elektrycznych i około 200 kilogramów materiałów wybuchowych.

9 lutego o godz. 13.30 w Elektrowni Siersza w Trzebini w województwie małopolskim, została wyburzona chłodnia kominowa. Patrycja Hamera, rzeczniczka Tauronu przekazała w wywiadzie dla Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej, że chłodnia nie była już używana. 

 

Wyburzona chłodnia obsługiwała bloki 120 MW. Patrycja Hamera poinformowała, że budynki zostały wyłączone z użytku ze względu na to, że nie spełniały wymagań środowiskowych. - Chłodnia nie będzie już używana, więc naturalną koleją było jej wyburzenie - wyjaśniła rzeczniczka. 

Zobacz wideo Chciał nagrać, jak wyburzają stadion. Wszystko szło idealnie, dopóki nie podjechał autobus

Trzebinia. Do wysadzenia chłodni kominowej użyto około 200 kg materiałów wybuchowych

Chłodnia kominowa numer pięć została wybudowana z siedmiu tysięcy ton żelbetonu w latach 60. ubiegłego wieku. Chłodnia była wysoka na 90 metrów, a prace związane z jej wyburzeniem trwały ponad pięć miesięcy. - Zużyliśmy tutaj trzy tysiące zapalników nieelektrycznych, 200 elektrycznych i około 200 kilogramów materiałów wybuchowych - wyjaśnił Adam Tapik odpowiedzialny za wyburzenie chłodni. 

Gdynia. Plaża w Orłowie zniknęła. Wszystko przez sztormy na Bałtyku [ZDJĘCIA]Plaża w Gdyni Orłowie zniknęła. To skutek sztormów na Bałtyku [ZDJĘCIA]

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

W Elektrowni Siersza w Trzebini już wcześniej wyburzono chłodnię kominową

To druga chłodnia kominowa, która została wyburzona w trzebińskiej elektrowni. Pierwszą konstrukcję wysadzono w grudniu 2019 roku - przypomniał lokalny portal przelom.pl Obecnie działają jeszcze cztery chłodnie kominowe w elektrowni i jak na razie nie ma planów na wyburzanie kolejnych obiektów. Chłodnia kominowa służy do schładzania wody w zakładach przemysłowych oraz energetycznych.

Kopalnia węgla brunatnego TurówKopalnia Turów. NIK prowadzi kontrolę ws. katastrofy górniczej

Więcej o: