Wielka Brytania. Boris Johnson: koniec izolacji dla chorych na COVID-19

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że osoby zakażone COVID-19 nie będą musiały przebywać na izolacji. Nowe rozporządzenie ma wejść w życie od czwartku. Dodatkowo, od 1 kwietnia zostaną zniesione bezpłatne testy na COVID-19. Z bezpłatnego testu będą mogły skorzystać tylko osoby najbardziej narażone - podaje BBC.

Od czwartku w Wielkiej Brytanii nie będzie obowiązku izolacji dla osób zakażonych COVID-19. Premier Boris Johnson zaznaczył jednak, aby pomimo zniesienia restrykcji nie porzucać środków ostrożności. Dodatkowo, jak podaje BBC,  od 1 kwietnia mają zostać wstrzymane bezpłatne masowe testy na obecność koronawirusa. Test nieodpłatnie będą mogły wykonać tylko osoby najbardziej narażone na zakażenie. 

Zobacz wideo Najzabawniejsza postać brytyjskiego parlamentu

- Myślę, że to bardzo ważne, byśmy pozostali ostrożni. Nie chcę, aby ludzie źle to zrozumieli - nie mówię, że możemy całkowicie porzucić ostrożność. Covid pozostaje niebezpieczny, jeśli jesteś wrażliwy i jeśli nie jesteś zaszczepiony, ale potrzebujemy, aby ludzie byli bardziej pewni i wrócili do pracy - powiedział w niedzielę Boris Johnson.

Wielka Brytania. Zakażenia COVID-19

Niedawno w Wielkiej Brytanii został skrócony okres obowiązkowej izolacji dla osób zakażonych do pełnych pięciu dni, o ile testy wykonane w piątym i szóstym dniu w odstępie minimum 24 godzin dadzą wynik negatywny. Teraz, wymóg ten zostanie usunięty.

W Wielkiej Brytanii 85 proc. osób w wieku 12 lat i starszych otrzymało dwie dawki szczepionki, a prawie dwie trzecie otrzymało trzecią dawkę przypominającą.

Jak podaje weather.com, w Wielkiej Brytanii od początku pandemii potwierdzono 18 499 062 przypadków zachorowań na COVID-19, z czego 160 221 osób zmarło

Więcej o: