Wojna Rosja-Ukraina. Nie działają rosyjskie rządowe strony internetowe

Zewnętrzne strony rosyjskiego rządu, w tym witryna Kremla nie działają - podaje ukraiński serwis The Kyiv Independent. Nie wiadomo, co jest przyczyną awarii.

Kiedy próbujemy wejść na oficjalną stronę Kremla, pojawia się komunikat: "nie udało się odnaleźć tej strony" i "przekroczono limit czasu połączenia". Według The Kyiv Independent, nie działają również inne rosyjskie strony rządowe.

Kolejny cyberatak na UkrainęKolejny cyberatak na Ukrainę. Nie działają strony rządowe oraz banków

Trwa wojna Rosja-Ukraina

Wczoraj o godz. 16:00 wystąpiły problemy z działaniem stron kilku banków i stron rządowych na Ukrainie. Był to kolejny atak DDoS - polega on na przeciążeniu serwerów poprzez sztuczne generowanie ruchu. Ukraina była jednak tym razem gotowa i przekierowała ruch do innego dostawcy.

Poprzedni cyberatak na Ukrainę miał miejsce w 15 lutego. Wtedy przestały działać oficjalne strony internetowe ministerstwa obrony i sił zbrojnych Ukrainy.

Sekretarz Generalny NATO Jens StoltenbergSekretarz generalny NATO: Uruchomiliśmy plany obronne. Pokój został zdruzgotany

Rosja uderzyła w Ukrainę

Rosja zaatakowała Ukrainę w czwartek nad ranem. Kolumny rosyjskich wojsk nadciągnęły od wschodniej, południowej i północnej granicy kraju. Nastąpił też atak z powietrza. Centralne dowództwo wojskowe Ukrainy poinformowało, że Rosja zbombardowała kilka lotnisk na Ukrainie, m.in. w Kijowie, Mikołajowie, Boryspolu, Kramatorsku, Chersoniu.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: