Wojna w Ukrainie. Grupa Anonymous idzie dalej. "W wielu państwach zatrzęsie się podłoga"

Grupa Anonymous nie ustaje w cyberatakach na Rosję oraz Władimira Putina. Tym razem hakerzy ogłosili, że chcą upublicznić dane, które mogą nie tylko osłabić agresora, ale także wpłynąć na sytuację polityczną w innych krajach.

Działający pod nazwą Anonymous hakerzy od kilku dni prowadzą cyberwojnę z Rosją. Po skutecznych atakach na rosyjskie domeny rządowe i serwery telewizji publicznych nadszedł czas na kolejny ruch z ich strony.

Zobacz wideo Co oznacza zablokowanie rezerw banku centralnego?

Wojna w Ukrainie. Anonymous upubliczni dane agentów rosyjskich działających w innych krajach  

Od kilku dni hakerzy zapowiadają, że jeśli Władimir Putin nie zaprzestanie działań w Ukrainie, będą upubliczniać kolejne, coraz to bardziej tajne informacje. Zgodnie z zapowiedziami grupy Anonymous, kolejnym ruchem ma być upublicznienie informacji o agentach rosyjskich w innych krajach. "W wielu państwach zatrzęsie się podłoga. Expect us" - czytamy na profilu Anonymous w Polsce.

Do upublicznienia ma dojść już w poniedziałek 28 lutego. Na razie nie ma informacji, kiedy dokładnie należy spodziewać się tych informacji. 

Grupa Anonymous włączyła się do wojny z Rosją niedługo po tym, jak ta zaatakowała Ukrainę. "Żaden naród nie zasługuje na najazd pod wpływem złudzeń szaleńca. Nikt nie zasługuje na to, by żyć pod cenzurą, gdzie nie może mówić prawdy. Jako aktywiści zawsze będziemy walczyć dla uciskanych!" - czytamy na profilu Anonymous, w którym poinformowali o "Operacji Rosja". 

Ukraine Invasion Russia PropagandaBlack Monday na akcjach rosyjskich gigantów. Kursy lecą na łeb na szyję

Tylko w ostatnich godzinach hakerzy poinformowali o wyłączeniu stron internetowych należących do trzech największych białoruskich banków (Belarusbank, Priorbank i Belinvestbank). Anonymous przeprowadzili także skuteczny atak na luksusowy jacht Władimira Putina. W jego systemie identyfikacji pojawiła się wiadomość, że jacht znajduje się u wybrzeży Wyspy Węży i kieruje się prosto do piekła.

*****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: