Google za 2,7 mld zł kupił wieżowce w Warszawie. Polska europejskim centrum technologii chmurowych

Google kupiło kompleks biurowy na warszawskiej Woli. Firma przeznaczyła na to 2,7 mld złotych. Z przedstawicielami firmy w poniedziałek będzie rozmawiał rząd. Polska ma stać się europejskim centrum technologii chmurowych.
Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

W październiku Google wynajął kilkanaście pięter w 130-metrowym wieżowcu kompleksu The Warsaw Hub w Warszawie. Teraz firma postanowiła kupić część kompleksu, na który składają się trzy wieże: dwie o wysokości 130 m oraz jedna 85-metrowa, poinformował portal 300gospodarka.pl. 

Google kupuje wieżowce w Warszawie

Google kupił dwa wieżowce biurowe The Warsaw Hub z podziemiami i częścią handlową za 2,7 mld zł. Firma nie przejęła części hotelowej. Obecni najemcy nie dostaną wypowiedzenia i wciąż pozostaną na miejscu. Wieżowiec jest w 100 proc. wynajęty. Swoje biura mają tam m.in. Standard Chartered, Getin Noble Bank, Atradius czy Cushman & Wakefield.

Google działa w Polsce od ponad 15 lat i jesteśmy dumni, że możemy pogłębić nasze zaangażowanie w kraju inwestując w zakup kompleksu biurowego The Warsaw HUB

- mówi cytowana w komunikacie Google Ruth Porat, Senior Vice President oraz Chief Financial Officer Google i Alphabet.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Google zatrudnia w Polsce ponad 1000 osób. Przejęcie The Warsaw Hub pozwoli w razie potrzeby zwiększyć tę liczbę do 2,5 tys. 

Polska europejskim centrum chmurowym

Warszawskie centrum inżynieryjne jest największym ośrodkiem rozwoju technologii chmurowych, czytamy na portalu 300gospodarka.pl. Inwestycja w The Warsaw Hub ma być najwyraźniej kolejny etapem rozwoju tej gałęzi branży technologicznej w Polsce.

Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak poinformował na Twitterze, że transakcja Google oznacza, że "Polska stanie się europejskim centrum rozwoju technologii chumurowych". Dodał, że to znak zaufania inwestorów do stabilności naszej gospodarki. Nowak poinformował również, że w poniedziałek spotyka się w siedzibie Google z ambasadorem USA w Polsce, Markiem Brzezinskim, by rozmawiać o dalszej współpracy. 

Więcej o: