USA uderzą w najczulszy punkt Rosji? Nieoficjalne doniesienia o kolejnych sankcjach

Prezydent Biden chce zwiększyć presję na Rosję. Nieoficjalnie mówi się o zakazie importu węgla, gazu i ropy naftowej. Takich sankcji jeszcze nie było.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Według nieoficjalnych informacji podawanych w mediach społecznościowych, Stany Zjednoczone mają jeszcze dziś zakazać importu ropy, węgla i gazu ziemnego z Rosji. Doniesienia o banie na paliwa od Władimira Putina podają dziennikarze serwisu Bloomberg.

Zobacz wideo

Wojna w Ukrainie. USA zakaże importu rosyjskich paliw?

Rozmowy na temat zablokowania importu ropy, węgla i gazu z Rosji toczyły się od kilku dni. W sobotę sekretarz stanu USA Antony Blinken przekazał, że Stany Zjednoczone dyskutują z sojusznikami o wprowadzeniu zakazu importu rosyjskiej ropy naftowej.

Antony BlinkenAntony Blinken nie wyklucza zakazu importu rosyjskiej ropy. "Rozmawiamy z naszymi partnerami"

To pomysł prezydenta Bidena na zwiększenie presji na Władimirze Putinie. Wcześniej USA unikało sankcji dotyczących importu kluczowego dla rosyjskiej gospodarki surowca, w obawie przed konsekwencjami, jakie dla państw zachodnich mógłby mieć ten krok. Aktualna sytuacja Ukrainy wpłynęła jednak na zmianę tej polityki.

Antony Blinken w Estonii.Blinken: Rosja staje się pariasem. Putin zniszczył 30 lat współpracy

USA zamierza zakazać importu rosyjskiej energii już DZIŚ. Europejscy sojusznicy nie przyłączą się, ale decyzja została podjęta w porozumieniu z Europą, która w znacznie większym stopniu niż USA polega na rosyjskiej energii.

Napisała na Twitterze dziennikarka Bloomberg TV.

Podobne doniesienia pojawiły się na oficjalnym koncie Bloomberg TV.

Administracja Bidena jest gotowa wprowadzić zakaz importu rosyjskiej energii do USA już we wtorek.

Informacje o zakazie importu gazu, ropy naftowej i węgla z Rosji nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: