Leroy Merlin nie opuścił Rosji, a w Ukrainie odłączył pracowników od komunikacji korporacyjnej

Leroy Merlin odciął swoich ukraińskich pracowników od wewnętrznej komunikacji korporacyjnej, a następnie utworzył osobny kanał dla filii w Ukrainie. "Czy cyberbezpieczeństwo może być ważniejsze od człowieczeństwa i życia pracownika?" - pytała na LinkedInie Ludmiła Dziuba, szefowa HR ukraińskiej filii sieci.

Francuska sieć hipermarketów Leroy Merlin to jedna z nielicznych firm, które postanowiły kontynuować swoją działalność w Rosji mimo jej napaści na Ukrainę. Co więcej, sieć zamierza nawet rozszerzyć swoją ofertę w tym kraju, aby wypełnić luki po firmach, które się wycofały - informowała 11 marca rosyjska agencja TASS.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Ludzie kupują ostatnie pozostałe artykuły spożywcze w fińskim sklepie PRISMA, ponieważ wiedzą, że sklep zostanie wkrótce zamknięty, w Sankt Petersburgu w Rosji, wtorek, 15 marca 2022 r. (zdjęcie ilustracyjne) W Rosji zaczyna brakować podstawowych produktów. Wraca sprzedaż "pod ladą"

Ukraina. 800 pracowników Leroy Merlin utraciło dostęp do wewnętrznego systemu komunikacji

W Ukrainie natomiast Leroy Merlin odciął od wewnętrznego systemu komunikacji korporacyjnej 800 pracowników - przekazała w mediach społecznościowych Ludmiła Dziuba, szefowa działu HR ukraińskiej filii sieci. Jak wyjaśniła, kanał ten był wykorzystywany do organizowania opieki medycznej i pomocy humanitarnej dla pracowników, którzy znaleźli się w strefie działań wojennych. Dodała, że firma miała przywrócić 15 marca kanały komunikacji dla pracowników z Ukrainy, jednak ostatecznie nie dotrzymała tego terminu.

16 marca ukraińscy pracownicy mieli zostać powiadomieni, że Leroy Merlin utworzy specjalną przestrzeń przeznaczoną do komunikacji. Ostatecznie sieć stworzyła zamknięty kanał i tylko francuska centrala może dodawać do niego nowych członków - przekazała szefowa HR ukraińskiej filii Leroy Merlin.

"Prosimy o jak najszybsze przywrócenie firmowych środków komunikacji pracownikom. Nie pozwólmy, by śmiertelne niebezpieczeństwo dopadło ludzi w stanie bezradności! Czy cyberbezpieczeństwo może być ważniejsze od człowieczeństwa i życia pracownika?" - napisała na LinkedInie Ludmiła Dziuba.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bosch Bosch wstrzymuje produkcję w zakładach w Rosji

Wielkie zachodnie koncerny opuściły Rosję w ramach sankcji za inwazję na Ukrainę

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, wiele zachodnich firm postanowiło ograniczyć lub zawiesić swoją działalność w Rosji. Lista tych firm jest bardzo długa - wśród nich są m.in. IKEA, Chanel i Coca-Cola, a także wielkie koncerny, jak Airbus, Apple, Intel czy Microsoft. Decyzje w tej sprawie podjęły liczne firmy motoryzacyjne, odzieżowe, transportowe, lotnicze, finansowe, informatyczne oraz paliwowo-energetyczne.

Nadal nie nie wycofały się z Rosji m.in. Danone, Nestle i Unilever.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Zobacz wideo Jak sankcje nałożone na Rosję odbiją się na naszej gospodarce? Ekspert tłumaczy
Więcej o: