W banku PKO BP można już wymieniać hrywny na złote. "Wsparcie dla osób, które uciekły przed wojną"

PKO BP, jeden z największych banków w Polsce, umożliwia już wymianę ukraińskich hrywien na złotego. Kto może wymienić walutę, gdzie i jakie limity obowiązują?

Od piątku 25 marca w 52 oddziałach PKO Banku Polskiego obywatele Ukrainy mogą wymienić ukraińskie hrywny na złote. Każda osoba, która ukończyła 18 lat, może wymienić maksymalnie 10 tysięcy hrywien. Program wymiany hrywien na złote to efekt współpracy Narodowego Banku Polskiego z Narodowym Bankiem Ukrainy oraz PKO BP.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Wywiady Sroczyńskiego "Nastroje antyukraińskie od razu rozegra Kreml. Nie powinniśmy dawać podpałki"

Jak wymienić hrywny na złote? Jakie limity obowiązują

Dyrektor biura klienta podstawowego w PKO Banku Polskim Bartosz Błaszczyk podkreśla, że celem akcji jest wsparcie dla osób, które w pośpiechu uciekły przed wojną.

Bartosz Błaszczyk powiedział, że osoby zainteresowane wymianą powinny mieć przy sobie jeden z dwóch akceptowanych dowodów tożsamości - ukraiński paszport zagraniczny, albo wydany po 2016 roku plastikowy dowód osobisty. Dodał, że wymianą będą objęte banknoty o nominałach 100 hrywien i wyższe.

PKO Bank Polski planuje umożliwianie wymiany hrywien na złote w kolejnych oddziałach. Docelowo będzie można zrobić to w stu placówkach banku.Więcej informacji dotyczących wymiany walut można znaleźć na stronie internetowej PKO Banku Polskiego.

Zobacz wideo Bronisław Komorowski gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (25.03)

Ułatwienia dla Ukraińców

PKO Bank Polski wprowadził dla obywateli Ukrainy pakiet rozwiązań, który ma ułatwić im pobyt w Polsce. W ofercie państwowego giganta znalazło się PKO Konto bez Granic. Ofert skierowana jest do nowych klientów. Przez okres 12 miesięcy od dnia otwarcia jest bezpłatne.

Bank zniósł również opłaty za szybki przelew do ukraińskiego Kredobanku i za zlecenie przelewu zagranicznego do każdego banku na Ukrainie.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: