Allegro nie pojedzie do Petersburga. Chodzi o fiński pociąg. To jedno z ostatnich połączeń do Rosji

Fińskie linie kolejowe VR poinformowały, że ich pociąg Allegro do Petersburga przestanie kursować od przyszłego tygodnia. To jedno z ostatnich połączeń do Rosji. Trasę zawieszono w związku z sankcjami.

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już od miesiąca. Państwa nakładają sankcje, a swoją działalność w kraju rządzonym przez Władimira Putina wstrzymują prywatne firmy. Wśród nich są przedsiębiorstwa transportowe, takie jak Mersk czy MSC, które przestały korzystać z połączenia kolejowego z Chin (Jedwabny Szlak), które prowadzi przez Rosję.

Niektórzy zawiesili też połączenia do Rosji. Dołącza do nich właśnie fiński przewoźnik kolejowy VR, który utrzymywał jeden z ostatnich kursów. 

Zobacz wideo Piechota: Należy ograniczyć przewozy przez polsko-białoruską granicę

Allegro, fiński pociąg nie będzie jeździł do Rosji

VR przekazał, że od poniedziałku 28 marca połączenie Helsinki-Petersburg pociągiem Allegro zostanie zawieszone. W niedzielę 27 marca do Rosji pojedzie tylko poranny kurs, wieczorny odwołano. Klienci mogą bez żadnych opłat anulować bilety. 

 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Firma przekazała, że dotychczas pociąg kursował zgodnie z zaleceniami odpowiednich władz, co pozwalało zapewnić bezpieczny przejazd Finom, którzy dostali czas na wyjazd z Rosji. Połączenie wstrzymano w związku z sankcjami nałożonymi na Rosję.

Jedno z ostatnich połączeń do Rosji

Jak podaje Reuters, pociągi z Petersburga do stolicy Finlandii w ostatnich tygodniach były wypełnione Rosjanami, którzy w pośpiechu opuszczali kraj. Zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Rosją sprawiło, że jest to jedno z ostatnich połączeń z krajem i ostatnie połączenie z krajami Unii Europejskiej. Wciąż otwarte są dla prywatnych samochodów granice między Rosją a Finlandią.

***

  • Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.
  • Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl
Więcej o: