Błaszczak zapowiada podwyżki dla polskich wojskowych. Wynagrodzenie wzrośnie średnio o 676 zł

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie w sprawie podwyżek dla żołnierzy. Średnio wyplata zawodowego żołnierza Wojska Polskiego ma wzrosnąć o 676 złotych.

"Podpisałem rozporządzenie w sprawie podwyżek dla żołnierzy Wojska Polskiego. Wynagrodzenia wzrosną średnio o 676 zł i będą wypłacone z wyrównaniem od stycznia. Przeciętne wynagrodzenie w Wojsku Polskim wraz z dodatkami będzie teraz wynosić 6830 zł" - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak

Zobacz wideo Komorowski: Po 1989 roku NATO zlikwidowało arsenały broni taktycznej. Rosjanie je utrzymali

Podwyżki dla żołnierzy w Wojsku Polskim

Zgodnie z projektem ustawy, który został opublikowany na stronie legislacja.gov.pl, podwyżki mają otrzymać zawodowi żołnierze Wojska Polskiego. W uchwalonej 17 grudnia 2021 roku ustawie budżetowej zabezpieczono środki finansowe, które pozwolą na podwyższenie wielokrotności kwoty bazowej z poziomu 3,811 do 4,23, a kwota bazowa pozostanie na poziomie 1614,69 zł brutto - czytamy w projekcie ustawy. Według projektu wzrost uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych będzie wynosić od 450 do 920 zł brutto.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl. 

Podwyżki dla wojskowych są uzależnione od stopnia etatowego. Najniższą podwyżkę, wynoszącą 450 złotych brutto otrzymają szeregowi i starsi szeregowi. Podoficerowie otrzymają od 500 do 720 złotych brutto więcej. Z kolei wypłata oficerów wzrośnie od 510 do 920 złotych brutto. Generalicja otrzyma z kolei po 920 zł brutto. Podwyżki żołnierzy mają zostać wypłacone z wyrównaniem od stycznia.

"Podwyższenie poszczególnych stawek uposażeń zasadniczego żołnierzy zawodowych skutkować będzie również podwyższeniem otrzymywanych przez żołnierzy zawodowych kwot dodatków za długoletnią służbę wojskową" - czytamy w opublikowanym projekcie ustawy

Więcej o: