Błaszczak zapowiada podwyżki dla polskich wojskowych. Wynagrodzenie wzrośnie średnio o 676 zł

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał rozporządzenie w sprawie podwyżek dla żołnierzy. Średnio wyplata zawodowego żołnierza Wojska Polskiego ma wzrosnąć o 676 złotych.

"Podpisałem rozporządzenie w sprawie podwyżek dla żołnierzy Wojska Polskiego. Wynagrodzenia wzrosną średnio o 676 zł i będą wypłacone z wyrównaniem od stycznia. Przeciętne wynagrodzenie w Wojsku Polskim wraz z dodatkami będzie teraz wynosić 6830 zł" - poinformował na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak

Zobacz wideo Komorowski: Po 1989 roku NATO zlikwidowało arsenały broni taktycznej. Rosjanie je utrzymali

Podwyżki dla żołnierzy w Wojsku Polskim

Zgodnie z projektem ustawy, który został opublikowany na stronie legislacja.gov.pl, podwyżki mają otrzymać zawodowi żołnierze Wojska Polskiego. W uchwalonej 17 grudnia 2021 roku ustawie budżetowej zabezpieczono środki finansowe, które pozwolą na podwyższenie wielokrotności kwoty bazowej z poziomu 3,811 do 4,23, a kwota bazowa pozostanie na poziomie 1614,69 zł brutto - czytamy w projekcie ustawy. Według projektu wzrost uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych będzie wynosić od 450 do 920 zł brutto.

Budowa blokuChcesz kredyt na mieszkanie? On może nie chcieć ciebie. Zmiany od kwietnia

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl. 

Podwyżki dla wojskowych są uzależnione od stopnia etatowego. Najniższą podwyżkę, wynoszącą 450 złotych brutto otrzymają szeregowi i starsi szeregowi. Podoficerowie otrzymają od 500 do 720 złotych brutto więcej. Z kolei wypłata oficerów wzrośnie od 510 do 920 złotych brutto. Generalicja otrzyma z kolei po 920 zł brutto. Podwyżki żołnierzy mają zostać wypłacone z wyrównaniem od stycznia.

"Podwyższenie poszczególnych stawek uposażeń zasadniczego żołnierzy zawodowych skutkować będzie również podwyższeniem otrzymywanych przez żołnierzy zawodowych kwot dodatków za długoletnią służbę wojskową" - czytamy w opublikowanym projekcie ustawy

Sinopec, zdjęcie ilustracyjneSinopec wstrzymuje inwestycję w Rosji. To chińska państwowa firma naftowa

Więcej o: