Joe Biden skosztował polskiej pizzy. Właściciel pizzerii: O mało nie spadłem z krzesła

Prezydent USA Joe Biden przyleciał w piątek do Polski. Swoją dwudniową wizytę rozpoczął spotkaniem z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w Rzeszowie, podczas którego poczęstowano go polską pizzą. - Kiedy wróciłem do domu, zobaczyłem, jak podsuwają panu prezydentowi naszą pizzę. O mało nie spadłem z krzesła. Mówię: niemożliwe. Rozdzwoniły się telefony, to szaleństwo - opowiadał właściciel restauracji.

Prezydent Joe Biden w piątek przyleciał do Rzeszowa, gdzie spotkał się ze stacjonującymi tam amerykańskimi żołnierzami. Tego samego dnia przyleciał do Warszawy. W sobotę 26 marca prezydent USA ma rozmawiać z Andrzejem Dudą między innymi o bezpieczeństwie Polski w sytuacji toczącej się za wschodnią granicą wojny. W Warszawie spędzi cały dzień. Ma odwiedzić uchodźców na Stadionie Narodowym oraz wygłosić przemówienie na Zamku Królewskim. 

Zobacz wideo Andrzej Duda spotkał się z Joe Bidenem. "Nie mówimy uchodźcy, to są nasi goście"

Joe Biden jadł pizzę z polskiej pizzerii. Zamówienie dotyczyło 88 pizz

Zgodnie z planem w piątek prezydenta USA Joe Bidena miał powitać na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem prezydent Andrzej Duda. Tak się jednak nie stało, ponieważ samolot z polskim prezydentem musiał zawrócić i awaryjnie lądować w Warszawie. Duda dotarł do Rzeszowa z opóźnieniem, w związku z czym plan Bidena uległ zmianie. Na płycie lotniska przywitali go minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński. Następnie Biden spotkał się z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w Rzeszowie.

Wojskowi poczęstowali prezydenta USA pizzą z polskiej restauracji. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Jak podaje TVN24, pizza, której skosztował Joe Biden, wypiekana była w Pizzerii Gusto w Głogowie Małopolskim, pod Rzeszowem, zlokalizowanej sześć kilometrów od lotniska Jasionka. Podobno żołnierze zamawiali jedzenie z tej restauracji już wcześniej. 

Damian Drupka, właściciel restauracji, w rozmowie z TVN24 poinformował, że tym razem zamówiono aż 88 sztuk pizzy. - Dostarczyliśmy, oni podziękowali, a my szczęśliwi, że wszystko gra. Kiedy wróciłem do domu, zobaczyłem, jak podsuwają panu prezydentowi naszą pizzę. O mało nie spadłem z krzesła. Mówię: niemożliwe. Rozdzwoniły się telefony, to szaleństwo - relacjonował Drupka.

Dodał również, że amerykańskim żołnierzom dostarczono dwa rodzaje pizzy, a jedna z nich, którą jadł prezydent, była z kiełbasą pepperoni i papryczką jalapeno. - Nigdy bym się nie spodziewał, że prezydent Stanów Zjednoczonych będzie jadł naszą pizzę - mówił właściciel pizzerii.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wizyta Joe Bidena w Warszawie. Czego będzie dotyczyć?

W sobotę Joe Biden ma spotkać się z Andrzejem Dudą w Warszawie. Tam spędzi cały dzień. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie chciał rozmawiać o możliwościach przysłania do Polski kolejnych amerykańskich żołnierzy. - To jest dzisiaj jeden z najważniejszych tematów, o których mówimy. Dla wszystkich jest jasne, że Rosja jest agresywna i że należy się spodziewać tego, że mogłaby na Ukrainie nie poprzestać  - mówił Andrzej Duda. Obecnie w Polsce stacjonuje blisko 10 tysięcy amerykańskich żołnierzy.

Po południu Joe Biden ma spotkać się z organizacjami pomagającymi uchodźcom. Jak informowała "Gazeta Wyborcza", wraz z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, odwiedzi uchodźców na Stadionie Narodowym.

Po godzinie 17:30 na Zamku Królewskim Joe Biden wygłosi specjalne przemówienie, w którym poruszy temat wojny na Ukrainie. Ma mówić m.in. o tym dlaczego istotne jest to, aby "wolny świat zachował jedność i determinację w obliczu rosyjskiej agresji" - informował doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: