Rosyjska telewizja zaatakowana przez hakerów. Grupa powiązana z Anonymous przejęła 870 GB danych

Network Batalion 65 - grupa hakerów poinformowała, że włamała się do Ogólnorosyjskiej Państwowej Telewizji i Radiofonii i wykradła z ich serwerów 870 GB danych. Pliki mają zawierać informacje dotyczące spółek rosyjskich, propagandowych kanałów telewizyjnych.

24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Dzień później międzynarodowa grupa hakerów Anonymous wypowiedziała Rosji cyberwojnę i regularnie gnębi Rosję cyberatakami. Anonymous wyłączają rządowe strony internetowe, przejmują wrażliwe dane czy próbują walczyć z dezinformacją. W niedzielę powiązana z nimi grupa przypuściła kolejny atak.  

Zobacz wideo W jaki sposób skutecznie zablokować rosyjską dezinformację?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Hakerzy przejęli dane rosyjskiej telewizji 

"Ogólnorosyjska Państwowa Telewizja i Radiofonia (VGTRK), propagandowy oddział Federacji Rosyjskiej, może się piep**yć" - poinformowała na Twitterze grupa NB 65.  

870 GB danych rosyjskich spółek, do których należą rosyjskie programy takie jak Russia-1, Russia 24 czy RTR Planeta TV ma zostać udostępnione przez hakerów. Zaatakowane stacje kontrolowane są przez Władimira Putina i regularnie karmią swoich odbiorców antyukraińską propagandą.

O innych przykładach ataków hakerskich w Rosji przeczytasz w poniższych artykułach>>>>> 

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: