Mój Prąd 4.0 rusza w kwietniu. Nawet ponad 20 tys. zł dofinansowania

Czwarta edycja programu "Mój Prąd" rusza 15 kwietnia. Wnioski będzie można składać elektronicznie. W najnowszej odsłonie popularnego programu kwota dofinansowania wyniesie nawet 20,5 tys. zł.

"Mój Prąd" został wprowadzony w 2019 roku, miał za zadanie m.in. zwiększyć produkcję energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Polski, aby zwiększyć udział OZE w miksie energetycznym. Program cieszył się sporą popularnością, w związku z czym rusza jego czwarta edycja. Kwota dofinansowania będzie znacznie wyższa niż w poprzednich latach.

"Mój Prąd" - więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mój Prąd 4.0. Nawet 20,5 tys. zł dofinansowania

Nabór do kolejnej edycji programu "Mój Prąd" rusza 15 kwietnia 2022 r. Wnioski będzie można składać w wersji elektronicznej. Dofinansowanie zakupu paneli fotowoltaicznych wyniesie nawet do 20,5 tys. zł - przekazało we wtorek Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Jak czytamy na stronie internetowej mojprad.gov.pl, nowe, zmienione zasady programu zostaną opublikowane do 1 kwietnia.

Dla porównania, w ramach trzeciej edycji popularnego programu, która wystartowała 1 lipca 2021 r. i była prowadzona do 22 grudnia, maksymalna kwota dotacji do instalacji paneli fotowoltaicznych wynosiła 3 tys. zł. W poprzednich odsłonach programu "Mój Prąd" kwota dofinansowania sięgała 5 tys. zł.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Program "Mój Prąd". Kto może skorzystać?

"Mój Prąd" wprowadziło dawne Ministerstwo Energii wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Założeniem programu jest dofinansowanie kosztów związanych z montażem paneli fotowoltaicznych. Instalacja musi mieć moc od 2 do 10 kW. Wnioski w programie będzie można złożyć jedynie elektronicznie. Więcej szczegółów na temat programu "Mój Prąd" można znaleźć na stronie internetowej mojprad.gov.pl.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Zobacz wideo Koniec fotowoltaiki w Polsce? Małgorzata Tracz: Nie jest to dobra ustawa
Więcej o: