Losowanie Lotto - padła szóstka. Gdzie wysłano zwycięski kupon? Ile wyniosła wygrana?

W sobotnim losowaniu Lotto padła szóstka - taką informację przekazał Totalizator Sportowy w poniedziałek. Gracz, który wytypował wygrane numery, może cieszyć się z wygranej w wysokości ponad 13,5 mln złotych.

W poniedziałek 28 marca Totalizator Sportowy ogłosił, że w ostatnim losowaniu Lotto padła jedna szóstka. Osoba, która wytypowała zwycięskie numery może cieszyć się z nagrody w wysokości ponad 13,5 miliona złotych.

Zobacz wideo Co oznacza zablokowanie rezerw banku centralnego?

Losowanie Lotto. Gdzie padła zwycięska szóstka? 

Wygrana ta dotyczy losowania z soboty 26 marca. Na kuponie osoby, która trafiła szóstkę, znalazły się liczby: 2, 12, 30, 32, 40 oraz 48. Wygrana wynosi natomiast dokładnie 13 571 453,60 zł.

Kupon został wysłany w kolekturze na Ursynowie w Warszawie. Był to los na chybił trafił. Wygrana została sklasyfikowana na 78. miejscu na liście najwyższych wygranych w historii Lotto

Bon turystyczny (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny. Do kiedy jest ważny? Termin został wydłużony

W komunikacie spółki Lotto czytamy, że sobotnia wygrana jest 128. szóstką trafioną w stolicy Polski. "Do tej pory w marcu padły trzy główne wygrane w Lotto o łącznej wartości prawie 24 mln zł" - podano dalej. W sumie najwyższa wygrana w historii Lotto padła w marcu 2017 roku w Skrzyszowie. Wówczas za wytypowanie szóstki zwycięzca mógł cieszyć się nagrodą w wysokości aż 36,7 mln zł.

Zgodnie z przepisami od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10-proc. podatek. Ma to miejsce w momencie wypłaty wygranej - podatek jest więc odprowadzany przez Totalizator Sportowy bezpośrednio do urzędu skarbowego. Kwota podatku ma trafić do urzędu właściwego dla miejsca zamieszkania gracza w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po podjęciu kwoty. Oznacza to również, że nie ma konieczności składania deklaracji podatkowej. Jednak w przypadku wygranych przekraczających sumę 2 280 zł, płatnik sporządza deklarację PIT-8AR i przekazuje ją odpowiednim organom.

LottoPodatek od wygranej w Lotto. Ile wynosi?

Więcej o: