Polski gigant odzieżowy wycofuje się z Rosji. Zamknięto ostatnie sklepy

Grupa LPP zniknęła z Rosji. Właściciel m.in. sieci Reserved, Cropp, Mohito czy Sinsay zamknął ostatni sklep, który był otwarty w Rosji. Spółka już na początku marca przerwała dostawy nowych produktów do Rosji, a we wtorek ostatecznie wycofała się z Rosji.

Inwazja Rosji na Ukrainę doprowadziła do nałożenia sankcji na Rosję i międzynarodowego bojkotu firm, które do tej pory nie wycofały się z tego kraju. Przedsiębiorstwa, które decydują się zostać w Rosji, są regularnie oprotestowywane przez konsumentów. Ukraina apeluje natomiast o to, by wycofały się z rynku i "przestały być sponsorami machiny wojennej Rosji" - jak mówił prezydent Wołodymyr Zełenski. We wtorek proces wychodzenia z rosyjskiego rynku zakończyła spółka odzieżowa LPP. 

Zobacz wideo Jak jeszcze świat może wpłynąć na Rosję?

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Sankcje na Rosję. Grupa LPP zamyka sklepy w Rosji

Na początku marca Grupa LPP zapowiedziała, że w związku z inwazją Rosji na Ukrainę odcina się od rynku agresora i natychmiastowo wstrzymuje nowe dostawy do Rosji oraz wyłącza możliwość zakupów przez internet. Zapowiedziano również sukcesywne zamknięcie sklepów, ale w obawie przed rosyjską prokuraturą, która groziła firmie postępowaniem prawnym, o ich postępach nie informowano. We wtorek 29 marca Grupa LPP ogłosiła oficjalnie, że ostatni salon w Rosji został zamknięty. 

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją, od jutra wszystkie sklepy marek należących do LPP na rynku rosyjskim będą zamknięte. Tym samym, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, od jutra [środa - 30.03.2022] wszystkie sklepy marek należących do LPP na rynku rosyjskim będą zamknięte. Wcześniej firma całkowicie wstrzymała transport towarów do Rosji jak i wszystkie inwestycje oraz plany rozwojowe, a także zamknęła sprzedaż internetową wszystkich swoich marek.

- poinformowała spółka w przesłanym nam komunikacie prasowym.

Więcej o finansach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie. Grupa LPP wspiera Ukrainę 

Jak poinformował portal money.pl, spółka na początku marca zdecydowała o dokonaniu odpisu aktywów w Rosji na potencjalnie nierentowne sklepy w kwocie ok. 250 mln zł. Firma zaangażowana jest również w pomoc Ukrainie. Grupa LPP przekazała 1 milion złotych na potrzeby uchodźców poszukujących schronienia w Trójmieście i Ukraińców, którzy zostali w ojczyźnie.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: