Media: TVP da 500 plus podwyżki dla najmniej zarabiających pracowników

Telewizja Polska podniesie wynagrodzenie najmniej zarabiającym pracownikom spółki - ustalił "Presserwis". Podwyżki mają wynieść 500 zł brutto. TVP wyjaśniło w odpowiedzi na pytanie Gazety.pl, że postulaty związków zawodowych w sprawie podwyżek nie zostały w pełni zrealizowane, lecz wnioskujące organizacje związkowe przyjęły propozycję "ze zrozumieniem".

Władze TVP miały dać pozytywną odpowiedź na propozycję związkowców. Wynagrodzenie zasadnicze pracowników, które wynosi do 6 tys. zł brutto, ma wzrosnąć o 500 zł brutto, natomiast osoby zarabiające pomiędzy 6 a 6,5 tys. zł mają dostać wyrównanie do 6,5 tys. zł - ustalił "Presserwis".

Ponadto, pracownikom telewizji w 2022 r. wypłacona ma zostać 10-procentowa premia motywacyjna płatna po każdym kwartale.

Telewizja Polska wyjaśniła Gazecie.pl w korespondencji mailowej, że decyzję w sprawie podwyżek podjęto po przeprowadzonej analizie możliwości finansowych. Podkreślono, że postulaty związków zawodowych nie zostały w pełni zrealizowane, lecz wnioskujące organizacje związkowe przyjęły propozycję TVP "ze zrozumieniem".

Telewizja Polska w związku z wystąpieniem organizacji związkowych o podwyższenie wynagrodzeń pracowników, dokonała analizy możliwości finansowych i na tej podstawie została podjęta decyzja w zakresie podwyższenia wynagrodzeń pracowników najmniej zarabiających, zatrudnionych w czasowo-premiowym systemie płac z premią motywacyjną. Postulaty związków zawodowych odnośnie podwyżek wynagrodzeń nie zostały w pełni zrealizowane z uwagi na ograniczone możliwości finansowe Spółki. Wnioskujące organizacje związkowe przedstawioną przez TVP S.A. propozycję podwyższenia wynagrodzeń, przyjęły ze zrozumieniem

- czytamy w przesłanym nam komunikacie.

Więcej o podwyżkach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jacek KurskiW "Wiadomościach" nie mówią o inflacji? W TVP chcą przez nią podwyżek

Związkowcy apelowali do TVP o podwyżki. Wskazywali na inflację

W styczniu 2022 r. związkowcy z "Solidarności" zaapelowali do władz TVP o podwyżkę wynagrodzeń, co tłumaczyli wzrostem cen. - Inflacja w wysokości 8,3 proc. w sposób istotny pomniejsza tzw. dochód rozporządzalny, jakim dysponują pracownicy naszej firmy - mówił jeden ze związkowców, cytowany przez Wirtualne Media.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Budynek TVP w WarszawieTVP znów dostanie prawie 2 mld zł. KRRiT podzieliła rekompensatę dla mediów

Przypominał, że żądania wyższych płac wysuwały również inne związki działające w TVP. Domagały się one "podniesienia pensji zasadniczej o minimum 1,5 tys. zł".

Biuro prasowe publicznego nadawcy tłumaczyło w styczniu, że spełnienie żądań nie jest możliwe ze względów finansowych. "Spowodowane jest to przede wszystkim brakiem ustabilizowanego finansowania, co uniemożliwia zaciąganie długoterminowych zobowiązań" - podkreślono w oświadczeniu.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Zobacz wideo Agnieszka Pomaska o planach likwidacji TVP Info
Więcej o: