JYSK opuszcza Rosję na zawsze. "Nie widzimy innej możliwości"

Duńska sieć JYSK ogłosiła całkowite wycofanie się z Rosji. Zarząd i właściciele nie widzą żadnej możliwości poza zamknięciem działalności. Wcześniej JYSK podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu sklepów w tym kraju.
  • "Przyszliśmy do Rosji z intencją zaoferowania Rosjanom świetnych okazji i mieliśmy świetny początek, za co mogę podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani. Jednak w obecnej sytuacji zarząd oraz właściciele nie widzą żadnej możliwości poza zamknięciem działalności w Rosji" - napisał prezes JYSK Jan Bøgh w oficjalnym komunikacie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

IKEAIKEA i JYSK tymczasowo zamykają wszystkie sklepy w Rosji

Sieć JYSK na stałe zamyka swoje sklepy w Rosji

W związku z trwającą rosyjską inwazją na Ukrainę JYSK powiadomił 3 marca o tymczasowym zamknięciu wszystkich swoich sklepów w Rosji. Jednak w środę wyjaśniono, że sieć ostatecznie podjęła decyzję o bezpowrotnym wycofaniu się z rosyjskiego rynku.

Zgodnie z opublikowanym komunikatem, sklepy duńskiej sieci pozostaną otwarte jeszcze 31 marca, aby wyprzedać pozostały towar. Następnie sklepy JYSK w Rosji zostaną zamknięte bezpowrotnie, a umowy najmu zostaną rozwiązane. Z kolei rosyjscy pracownicy tej sieci otrzymają wynagrodzenie zgodne z lokalnymi przepisami prawa.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

sklep odzieżowy (zdjęcie ilustracyjne)Polski gigant odzieżowy wycofuje się z Rosji. Zamknięto ostatnie sklepy

Zachodnie firmy uciekają z Rosji. Na długiej liście m.in. Apple, Coca-Cola, McDonald's i Microsoft

Wiele zachodnich firm podjęło decyzję o ograniczeniu działalności lub wycofaniu się z Rosji. 3 marca komunikat w tej sprawie zamieściła sieć IKEA.

"Wojna ma ogromny wpływ na ludzi i powoduje poważne zakłócenia w łańcuchu dostaw i warunkach handlowych, dlatego firmy z grupy podjęły decyzję o tymczasowym wstrzymaniu działalności IKEA w Rosji" - czytamy w oświadczeniu właścicieli marki Inter IKEA oraz właściciel sklepów Ingka Group.

Więcej o sankcjach na Rosję przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lista firm, które opuściły Rosję, jest bardzo długa - wśród nich są m.in. Chanel, Coca-Cola i McDonald's, a także wielkie koncerny, jak Airbus, Apple, Intel czy Microsoft. Decyzje w tej sprawie podjęły liczne firmy motoryzacyjne, odzieżowe, transportowe, lotnicze, finansowe, informatyczne oraz paliwowo-energetyczne.

Zobacz wideo Piechota: Należy ograniczyć przewozy przez polsko-białoruską granicę
Więcej o: