Rosyjskie sklepy chronią konserwy - założono im blokady antykradzieżowe

Rosjanie coraz bardziej odczuwają skutki wojny w Ukrainie: w sklepach brakuje jedzenia, światowe firmy wycofują się z Rosji, wartość rubla spada, a inflacja rośnie - to wszystko sprawia, że obywatele zaczynają obawiać się o swoją przyszłość w tym kraju. Znakiem tego są też wzmożone kradzieże, przed którymi właściciele sklepów starają się uchronić.

Mimo tego, że towary ciągle drożeją, Rosjanie hurtowo wykupują produkty spożywcze - w szczególności mąkę, papier toaletowy, cukier, konserwy czy kosmetyki. W związku z tym wiele sklepów wprowadziło ograniczenia w ilości kupowanych produktów.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie - zniszczony rosyjski pojazd w okolicach KijowaRosyjscy żołnierze źli na prezydenta. "Putin to osioł, jest skończony"

Rosja. W sklepach nawet konserwy mają już blokady antykradzieżowe

Dziennikarz niezależnego rosyjskiego portalu Meduza Kevin Rothrock opublikował na Twitterze zdjęcia z jednego z supermarketów sieci Perekrestok w Iżewsku, stolicy rosyjskiej Republiki Udmurckiej. Widać na nich puszki z konserwami, które są zabezpieczone blokadami antykradzieżowymi. "Sieć supermarketów Perekrestok najwyraźniej zaczęła zabezpieczać swoje konserwy mięsne" - skomentował  Rothrock.

Wojna w Ukrainie. W Rosyjskich sklepach pojawia się antywojenny aktywizm

W jednym ze sklepów spożywczych w Kazanie zmieniono ceny produktów, aby dopasować je do liczb w opisach, które znajdują się na półkach sklepowych. Informację przekazał również dziennikarz rosyjskiego portalu Meduza Kevin Rothrock. Informacje, które umieszczono przy produktach, dotyczą panującej wojny w Ukrainie. Na jednej z kartek czytamy:

Armia rosyjska zbombardowała szkołę artystyczną w Mariupolu. Około 400 osób schroniło się tam przed ostrzałem artyleryjskim
Zobacz wideo Sankt Petersburg. Rosyjska artystka oblała się sztuczną krwią w czasie antywojennych protestów. Została zatrzymana

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: