Rząd łata Ład, Polacy wciąż boją się strat. Artur Soboń wyjaśni, czy mają powody w "Studiu Biznes"

W lipcu w Polsce mają zacząć obowiązywać nowe zasady podatkowe. Rząd uznał bowiem, że Polski Ład wymaga solidnej poprawki. A w zasadzie kompletnego wyburzenia, bo z systemu zniknąć ma ulga dla klasy średniej. Co jeszcze się zmieni? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to Artur Soboń, wiceminister finansów.
Zobacz wideo "Studio Biznes" spyta o Polski Ład

Polski Ład zrewolucjonizował polski system podatkowy. Szybko okazało się jednak, że spora część Polaków zamiast - wbrew obietnicom rządu - zyskiwać, traci. Ministerstwo Finansów próbowało bronić rewolucji, zapewniając, że nawet jeśli ktoś dzisiaj otrzymuje niższą pensję, to utracone środki odzyska w zeznaniu rocznym. Polacy przestraszyli się jednak, że Polski Ład będzie źródłem strat. Przez resort finansów przetoczył się walec dymisji, a rząd obiecał, że swój czołowy program naprawi.

Nowy Polski Ład i rosnące stopy procentowe. "Studio Biznes" zaprasza

W marcu okazało się, że łatwiejsze od naprawiania będzie budowanie od nowa. Artur Soboń, wiceminister finansów, który do resortu trafił po odejściu Tadeusza Kościńskiego, ogłosił nową rewolucję. W lipcu zniknąć ma ulga dla klasy średniej, zmniejszeniu ma też ulec stawka podatku PIT. Czy Polacy nie stracą na nowym Polskim Ładzie? Które z rozwiązań wprowadzonych w styczniu pozostaną w systemie podatkowym? Na pytania Łukasza Kijka w programie "Studio Biznes" odpowie Artur Soboń, wiceszef resortu finansów. 

Kolejnym gościem programu będzie Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors. Kolejna podwyżka stóp procentowych wydaje się nieunikniona. Jej wysokość mamy poznać w środę. Jak wpłynie na zdolność kredytową? Czy liczba wniosków kredytowych uległa istotnej zmianie? Zapraszamy do obejrzenia programu na żywo. 

Aston Martin na planie "Studio Biznes". Wyjątkowa licytacja dla WOŚP

Mocnym puntem programu będzie pojawienie się na planie wyjątkowego samochodu. Widz programu wylicytował bowiem dla WOŚP dzień na planie "Studia Biznes" z Astonem Martinem. W wyjątkową podróż redakcja Moto.pl zabrała najnowszy model DBX.

W programie nie zabraknie też ciekawych informacji ze świata technologii i sportu. Emisja o godz. 12.00 na stronie głównej Gazeta.pl.

Studio Biznes, rozmowa z profesorem Pawłem WojciechowskimMiliardowe czary-mary "rząd wydatki nazywa funduszami". Mamy dwa budżety

Więcej o: