Polski Ład w niszczarce. Wiceminister finansów odpowiadał, co się zmienia w podatkach

2022 przejdzie do historii jako rok niezwykle częstych zmian w podatkach. W styczniu wszedł w życie Polski Ład, który kilka razy był łatany, aż wreszcie w znacznej mierze został wycofany. W zamian rząd zaproponował obniżenie podatków. Które fragmenty Polskiego Ładu powinny skończyć w niszczarce? W środowym "Studiu Biznes" zapytaliśmy o to wiceministra finansów Artura Sobonia.

Artur Soboń, wiceminister finansów był w środę gościem w "Studiu Biznes". Głównym tematem rozmowy było wycofywanie się rządu z programu Polski Ład. Ile razy można zmieniać system podatkowy w ciągu roku? Zapytaliśmy w programie.

- Ile razy można zmieniać, nie będziemy więcej poza tą dużą zmianą, którą teraz proponujemy, systemową w wielu obszarach, taką też antybiurokratyczną, ułatwiającą, prorodzinną, to jest cały pakiet, około 30 stron zmian przepisów, nie planujemy nie tylko w tym roku, ale także na kolejne lata, czyli na rok 2023 żadnych dodatkowych zmian podatkowych - wyjaśniał Artur Soboń.

Przypomnijmy, że rząd na promocję Polskiego Ładu, z którego w dużej mierze się wycofano, wydał co najmniej 15 mln złotych - ujawnił senator Krzysztof Brejza. Które fragmenty Polskiego Ładu powinny zatem trafić do niszczarki? Zobacz fragment rozmowy.

Zobacz wideo Co zostało z Polskiego Ładu? Wiceminister Soboń: Prawie wszystko
Więcej o: