Bon turystyczny 2022. Do kiedy jest ważny? Obowiązuje jeszcze kilka miesięcy

Pierwotnie bon turystyczny 2022 miał obowiązywać do końca marca. Termin, w którym on obowiązuje, został jednak wydłużony. Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Do kiedy można wykorzystać dodatkowe środki? Odpowiadamy.

Bon turystyczny został wydłużony - pod koniec 2021 r. Andrzej Duda podpisał w tym celu ustawę. Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Gdzie można wykorzystać 500 plus na wakacje?

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny 2022. Do kiedy jest ważny?

Bon turystyczny o wysokości 500 złotych można wykorzystać do 30 września 2022 roku. Jest on przyznawany jednorazowo na każde dziecko do 18. roku życia. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności rodzice otrzymają dodatkowe 500 zł, co oznacza, że otrzymają 1000 zł dofinansowania. Bon turystyczny można przeznaczyć na wypoczynek w Polsce.

Warto wiedzieć, że nie każde polskie obiekty przyjmują płatność bonem turystycznym. Jest ich jednak naprawdę sporo. Wśród nich znajdują się m.in. pensjonaty, hotele, szlaki turystyczne, muzea, baseny i parki rozrywki oraz wiele innych atrakcji. Ich listę można sprawdzić pod TYM adresem. Przed wyjazdem trzeba jednak pamiętać o tym, by aktywować bon turystyczny.

Polski Bon Turystyczny - jak go aktywować?

Bon turystyczny to 16-cyfrowy kod, który należy okazać w obiekcie, z którego usług będziemy korzystać. Kod można wygenerować w systemie teleinformatycznym na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). W systemie należy otworzyć zakładkę "Ogólny" i wybrać z niej opcję "Polski Bon Turystyczny". Dalej klikamy w "Aktywuj Bon" i wypełniamy wniosek o świadczenie, który po podpisaniu wysyłamy do Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jeśli w PUE ZUS nie jest widoczna zakładka "Polski Bon Turystyczny", należy się upewnić, czy spełnione zostały wszystkie wymagania, które pozwalają na uzyskanie świadczenia.

W przypadku problemów z wygenerowaniem kodu trzeba złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) wniosek o ustalenie praw do bonu. Bon turystyczny zostanie przesłany na wskazany wcześniej numer telefonu lub adres mailowy. Numer kodu należy okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej po zakwaterowaniu.

Więcej o: