Bon turystyczny 2022. Do kiedy jest ważny? Obowiązuje jeszcze kilka miesięcy

Pierwotnie bon turystyczny 2022 miał obowiązywać do końca marca. Termin, w którym on obowiązuje, został jednak wydłużony. Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Do kiedy można wykorzystać dodatkowe środki? Odpowiadamy.

Bon turystyczny został wydłużony - pod koniec 2021 r. Andrzej Duda podpisał w tym celu ustawę. Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Gdzie można wykorzystać 500 plus na wakacje?

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny 2022. Do kiedy jest ważny?

Bon turystyczny o wysokości 500 złotych można wykorzystać do 30 września 2022 roku. Jest on przyznawany jednorazowo na każde dziecko do 18. roku życia. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności rodzice otrzymają dodatkowe 500 zł, co oznacza, że otrzymają 1000 zł dofinansowania. Bon turystyczny można przeznaczyć na wypoczynek w Polsce.

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP.Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

Warto wiedzieć, że nie każde polskie obiekty przyjmują płatność bonem turystycznym. Jest ich jednak naprawdę sporo. Wśród nich znajdują się m.in. pensjonaty, hotele, szlaki turystyczne, muzea, baseny i parki rozrywki oraz wiele innych atrakcji. Ich listę można sprawdzić pod TYM adresem. Przed wyjazdem trzeba jednak pamiętać o tym, by aktywować bon turystyczny.

Polski Bon Turystyczny - jak go aktywować?

Bon turystyczny to 16-cyfrowy kod, który należy okazać w obiekcie, z którego usług będziemy korzystać. Kod można wygenerować w systemie teleinformatycznym na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). W systemie należy otworzyć zakładkę "Ogólny" i wybrać z niej opcję "Polski Bon Turystyczny". Dalej klikamy w "Aktywuj Bon" i wypełniamy wniosek o świadczenie, który po podpisaniu wysyłamy do Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jeśli w PUE ZUS nie jest widoczna zakładka "Polski Bon Turystyczny", należy się upewnić, czy spełnione zostały wszystkie wymagania, które pozwalają na uzyskanie świadczenia.

Spis powszechny 2021Co z wynikami spisu powszechnego? GUS cichaczem przesunął termin

W przypadku problemów z wygenerowaniem kodu trzeba złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) wniosek o ustalenie praw do bonu. Bon turystyczny zostanie przesłany na wskazany wcześniej numer telefonu lub adres mailowy. Numer kodu należy okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej po zakwaterowaniu.

Więcej o: