Brak porozumienia w PKP Cargo ws. podwyżek. Związkowcy okupują siedzibę spółki

Negocjacje związków zawodowych z zarządem PKP Cargo zakończyły się fiaskiem. Związkowcy wyjaśniają, że zarząd spółki odmówił podpisania protokołu rozbieżności i nie udało się porozumieć w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Przedstawiciele związków zawodowych rozpoczęli okupację siedziby firmy.

Negocjacje w sprawie wynagrodzeń w PKP Cargo trwają od kilku miesięcy. Związkowcy domagali się podwyżek pensji zasadniczej w wysokości 600 zł dla osób wynagradzanych wg ZUZP oraz proporcjonalnej podwyżki dla pracowników wynagradzanych wg wskaźnika. Jednak zarząd PKP Cargo odrzucił te żądania - podaje PAP.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezes zarządu PKP Cargo Czesław Warsewicz podczas konferencji prasowej. Warszawa, 29 marca 2018PKP Cargo odwołało prezesa. I nie tylko. Zarząd spółki do przebudowy

Trwa okupacja siedziby PKP Cargo

Negocjacje między związkowcami a zarządem były prowadzone we wtorek w siedzibie PKP Cargo. Jak podają związkowcy, zarząd spółki odmówił podpisania protokołu rozbieżności i nie udało się porozumieć w sprawie podwyżek wynagrodzeń, w związku z czym obecni na spotkaniu przedstawiciele związków zawodowych postanowili nie opuszczać siedziby spółki do czasu rozstrzygnięcia rokowań sporu zbiorowego - czytamy w piśmie opublikowanym 12 kwietnia przez członków Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

Związkowcy zaapelowali również do pracowników zatrudnionych na stanowiskach wymagających szczególnych warunków psycho-fizycznych, aby od dnia 13 kwietnia br. nie podejmowali pracy w godzinach nadliczbowych i nie wyrażali zgody na zmiany w harmonogramach pracy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Antoni DudaWiemy, ile zarobił stryj Andrzeja Dudy w PKP Cargo. 4,5 minimalnej krajowej

PKP Cargo nadal bez prezesa

Przypomnijmy, że w październiku 2021 r. PKP Cargo odwołało czterech członków zarządu. Posadę stracił m.in. prezes spółki, Czesław Warsewicz. Miejsce w zarządzie PKP Cargo zachował jedynie Zenon Kozdera, przedstawiciel pracowników.

Funkcję pełniącego obowiązki prezesa przejął Władysław Szczepkowski. We wtorek skończyła się jego druga kadencja oddelegowania do wykonywania czynności prezesa spółki - był p.o. prezesem łącznie przez pół roku.

Posłuchaj podcastu Anonymous wypowiedzieli wojnę Putinowi. Kto stoi za tą organizacją? [TECHNOTERAPIA]
Więcej o: