InPost podnosi ceny od maja. Druga podwyżka w ciągu miesiąca

InPost podnosi ceny za wysyłkę paczkomatem oraz kurierem. Nowy cennik będzie obowiązywał od początku maja. To druga podwyżka w ciągu miesiąca. Pierwsza weszła w życie 1 kwietnia.

Wysokie ceny paliw to jedna ze składowych rosnącej inflacji. Szczególnie mocno odczuwają je firmy transportowe, dla których paliwa to kluczowy surowiec. Potwierdzeniem tego jest podwyżka cen za usługi InPostu, druga w ciągu miesiąca. Pierwsze weszła w życie 1 kwietnia, kolejna będzie obowiązywać od maja. 

Zobacz wideo Grozi nam recesja techniczna i stagflacja? Kotecki: Przyjdzie silne spowolnienie gospodarcze

InPost będzie droższy przede wszystkim dla detalistów

Podwyżki uderzają głównie w klientów detalicznych, którzy korzystają z opcji Managera Paczek, Szybkich nadań i aplikacji InPost Mobile w usłudze InPost Paczkomaty 24/7 - wylicza portal cashless.pl.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Ceny tych usług wzrosną o 70-90 groszy. Cena za paczkę w gabarycie A wyniesie 14,69 zł, gabaryt B będzie kosztował 15,69 zł, a za największe paczki gabarytu C zapłacimy 17,39 zł. Łącznie więc ceny za wysyłkę są wyższe o niemal 2 zł względem cennika, który obowiązywał jeszcze w marcu. 

Nie zmienią się za to ceny usług dodatkowych, czyli ubezpieczenia paczki, wysyłki w weekend czy nadania przesyłki ponadgabarytowej.

Również koszty usług kurierskich wzrosną. Paczki o gabarycie B podrożeją o 70 groszy, o gabarycie B o 80 groszy, gabaryt C będzie droższy o 1 zł, a gabaryt D o 1,5 zł. Dotyczy to paczek nadawanych za pomocą usług Manager Paczek, Szybkie Nadania, InPost Mobile. Nowe cenniki InPostu można sprawdzić pod TYM adresem. 

Przedsiębiorcy też zapłacą więcej 

Klienci biznesowi będą musieli od 1 maja płacić wyższą opłatę paliwową. Obecnie jest to 8 proc., w maju opłata paliwowa wzrośnie do 13 proc. Opłaty za dostawę pozostają jednak takie same. 

Więcej o: