Wielkanoc 2022. Czy McDonald's jest otwarty w Wielką Sobotę?

Czy McDonald's jest otwarty w Wielką Sobotę? Dowiedz się, czy podczas sobotnich zakupów będziesz mógł zjeść w restauracjach McDonald's.

Jak udało nam się ustalić, większość restauracji sieci McDonald’s jest otwarta w Wielką Sobotę 16 kwietnia. Jednak część lokali może być zamkniętych, ponieważ to właściciele decydują, czy chcą otworzyć w sobotę lokale. 

Zobacz wideo Czy Rosjanie będą tęsknić za McDonald's?

Wielkanoc 2022. Jakie restauracje McDonald’s będą otwarte w Wielką Sobotę? 

Większość restauracji McDonald’s jest otwartych w sobotę. Warto jednak pamiętać, że w Wielką Sobotę centra handlowe zamykają się wcześniej, o godzinie 13 lub 14. Oznacza to, że w tych miejscach placówki McDonald's będą czynne krócej. Jednak restauracje znajdujące się np. przy drogach będą czynne w standardowych godzinach, czyli nawet do północy.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Przed udaniem się do restauracji proponujemy sprawdzić na stronie McDonald’s, czy w Wielką Sobotę lokal, który chcesz odwiedzić jest otwarty. Aby to zrobić, musisz wybrać lokalizację, wówczas wyświetlą ci się godziny otwarcia restauracji. 

Wielkanoc 2022. Gdzie zrobimy zakupy w Wielką Sobotę?

W Wielką Sobotę sklepy są otwarte krócej. Zgodnie z z ustawą o zakazie handlu, mogą być czynne tylko do godziny 14, jednak część sieci zamkną swoje punkty handlowe wcześniej. W sobotę do godziny 13 zrobimy zakupy w sklepach, takich jak:

  • Aldi,
  • Biedronka,
  • Carrefour,
  • Kaufland,
  • Lidl,
  • Stokrotka. 

Z kolei sklepy Dino będzie czynne do 13:30, a do 14 zrobimy zakupy w Intermarche. Żabki natomiast będą otwarte w godzinach ustalonych przez właścicieli, część z nich może być otwarta nawet do późnych godzin wieczornych. 

W Wielkanoc oraz w Wielki Poniedziałek sklepy będą zamknięte. Zakupy będziemy mogli zrobić jedynie na stacjach benzynowych i w niektórych sklepach osiedlowych oraz Żabkach, jeśli właściciel zdecydują się je otworzyć. 

Więcej o: