Wakacje 2022. W Grecji są znoszone obostrzenia na najbliższy sezon wakacyjny

Grecja, wraz ze zbliżającym się sezonem turystycznym, planuje znieść niemal wszystkie obostrzenia. Wakacje w 2022 roku możemy więc spędzić bez wielu ograniczeń związanych z pandemią.

Podczas tegorocznych wakacji w Grecji zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych takich jak restauracje, bary, teatry. Nie będzie też konieczności legitymowania się paszportem covidowym przed wejściem do lokali gastronomicznych. Te obostrzenia zostaną zniesione  już 1 maja 2022 roku.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wygląda ładnie? Ta 'rafa koralowa' to same śmieci

Wakacje 2022. Na sezon letnie obostrzenia zostaną zniesione

Grecki minister zdrowia Thanos Plevris przekazał informację, że wraz ze zbliżającym się sezonem letnim, obostrzenia związane z pandemią zostaną zniesione. Dotyczą one noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych oraz okazywania certyfikatów poświadczających zaszczepienie przeciwko COVID-19. Taka decyzja została podjęta na podstawie uzyskanych danych epidemiologicznych oraz sugestii ekspertów.

Od 1 maja do 31 sierpnia 2022 roku, okazywanie certyfikatów covidowych lub dokumentów potwierdzających przebycie choroby COVID-19 nie będzie wymagane podczas wchodzenia do pomieszczeń zamkniętych na terenie Grecji.

Piotr Kuźniar w czasie wyprawy na Antarktydę Gazeta.pl na Antarktydzie, "Kończy się pewna epoka. Zmiany widać gołym okiem"

Wakacje 2022. Gracja rozważa rezygnację z żądania certyfikatów covidowych przy wjeździe do kraju

Do tej pory turyści przy wjeździe do Grecji okazywali certyfikaty covidowe. Władze rozważają jednak, czy wraz z nadchodzącym sezonem urlopowym, nie zrezygnować z tego wymogu. Jeśli tak się stanie, podczas wakacji w 2022 roku turyści niemal nie odczują w Grecji ograniczeń związanych z pandemią.

Od 1 czerwca greccy uczniowie powrócą do nauki w szkołach po przerwie wielkanocnej bez konieczności wykonywania regularnych testów na koronawirusa.

W Zielonym Poranku gościem Patryka Strzałkowskiego będzie prof. dr hab. Mirosław Miętus, zastępca Dyrektora i Szef Centrum Badań i Rozwoju IMGW-PIB. Prof. Mirosław Miętus: Klimat Ziemi zmienia się w niespotykanym tempie

Więcej o: