Dwie wygrane czwartego stopnia w Eurojackpot w Polsce. Kumulacja rośnie do 200 milionów złotych

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce padły jednak dwie wygrane czwartego stopnia. Oznacza to, że dwaj zwycięzcy otrzymali nagrodę w wysokości 193 997,70 zł. A kumulacja rośnie do 200 milionów złotych.

Najwyższą polską wygraną w Eurojackpot jest wygrana z 13 sierpnia 2021 roku - to ponad 206 mln zł odnotowane w powiecie bieruńsko-lędzińskim. "Nigdy wcześniej w Polsce w żadnych grach nie padła tak astronomiczna wygrana" - informował wówczas totalizator.pl.

Zobacz wideo Nie setki, a tysiące Sasinów na elektrownię jądrową w Polsce. Czy musimy bać się atomu?

Dwóch zwycięzców z Polski w Eurojackpot. Kumulacja wzrosła do 200 milionów złotych

W piątek 22 kwietnia w Eurojackpot wylosowano następujące liczby: 2, 18, 28, 42, 50, 2, 11. Do wygrania było 170 mln zł. Okazało się, że zwycięzców z Polski jest dwóch - padły dwie wygrane czwartego stopnia w wysokości 193 997,70 zł.

Z racji, że nie padła główna nagroda, kumulacja wzrosła do 200 milionów złotych.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiej Rosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Wygrana w Lotto. Ile wynosi podatek? Od jakiej kwoty należy złożyć PIT?

Lotto i Eurojackpot to gry losowe, które polegają na typowaniu liczb. Jeśli w losowaniu padną te same, które skreśliliśmy na specjalnym blankiecie, wówczas można zdobyć wygraną - jej wysokość jest uzależniona m.in. od liczby trafień. W przypadku, gdy główna wygrana nie padnie, ma miejsce kumulacja i w następnym losowaniu nagroda jest zwiększona.

Lotto (zdjęcie ilustracyjne) Wygrana w Lotto. Ile wynosi podatek? Od jakiej kwoty należy złożyć PIT?

Podatek od wygranej w loterii Lotto to obowiązkowa opłata, którą musi ponieść beneficjent nagrody pieniężnej. W zależności od wygranej zwycięzca zobowiązany jest uiścić odpowiednią kwotę daniny. Podatek od nagrody powyżej 2 280 zł wynosi 10 proc. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Oznacza to, że gracz, który uzyska nagrodę główną w Lotto wynoszącą 2 miliony złotych, po odliczeniu podatku otrzyma do ręki 1,8 mln. Co ciekawe, w przypadku najwyższych wygranych suma nałożonego podatku dochodziła do nawet ponad trzech milionów złotych! Podatek jest pobierany i odprowadzany do urzędu skarbowego przez Totalizator Sportowy, dlatego zwycięzca nie musi już się tym martwić. 

Więcej o: