Brytyjskie Ministerstwo Obrony: Zbiory zbóż w Ukrainie będą niższe o 20 proc. niż w zeszłym roku

Brytyjskie Ministerstwo Obrony przekazało informację dotyczącą sytuacji rolnictwa w Ukrainie, umieszczając ją w codziennym raporcie dotyczącym rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Wynika z niej, że w 2022 roku zbiory zbóż w Ukrainie będą niższe o około 20 proc. w porównaniu do zeszłego roku.

Trwa 62. dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Rosyjskie wojska atakują obiekty wojskowe, lotniska i punkty strategiczne oraz obiekty cywilne i bezbronnych mieszkańców. - W tym roku z powodu wojny z Rosją poza granice Ukrainy ucieknie 8,3 mln obywateli kraju - poinformowała we wtorek Shabia Mantoo, rzeczniczka Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców UNHCR.

Ukraina. Zbiory zbóż będą niższe o 20 proc. niż w 2021 roku

Brytyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało codzienny raport dotyczący rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak poinformowało w nim, zbiory zbóż na Ukrainie będą w tym roku niższe o około 20 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.

Zobacz wideo Mariupol - miasto w ruinach

Eksperci brytyjskiego resortu obrony napisali, że wojna ma znaczący wpływ na produkcję rolniczą w Ukrainie. Ten kraj był do tej pory czwartym producentem i eksporterem zbóż na świecie. Mniejsze zbiory mogą przełożyć się na wzrost cen oraz mogą zagrozić światowej równowadze żywnościowej. Dotyczy to głównie państw rozwijających się - podaje raport brytyjskiego ministerstwa obrony.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie. Sekretarz stanu USA zapowiedział nową pomoc wojskową dla Ukrainy i Europy

W niedzielę wizytę w Kijowie złożyli sekretarz stanu USA Antony Blinken i sekretarz obrony USA Lloyd Austin. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli Stanów Zjednoczonych w Ukrainie od wybuchu wojny. Amerykańscy urzędnicy zapowiedzieli dostawy broni oraz stopniowy powrót amerykańskich dyplomatów do Kijowa, a także pomoc w wysokości 322 mln dolarów.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: