Konflikt na Lotnisku Chopina. LOT oferuje darmową zmianę rezerwacji. Jest jedno "ale"

Polskie Linie Lotnicze LOT zaoferowały możliwość darmowej zmiany rezerwacji w związku z planowanymi ograniczeniami na Lotnisku Chopina w Warszawie. W nielicznych przypadkach trzeba będzie jednak dopłacić.
Zobacz wideo NATO zdecyduje się zamknąć przestrzeń powietrzną nad Ukrainą?

Polskie Linie Lotnicze LOT zaoferowały bezpłatną zmianę rezerwacji w przypadku ewentualnego anulowania rejsu. Do zmian może dojść od 1 maja w razie niepowodzenia trwających negocjacji kontrolerów ruchu lotniczego z kierownictwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Ostateczne decyzje muszą zapaść do soboty.

LOT pozwala na darmową zmianę terminu lotu

LOT informuje, że każdy pasażer ma możliwość zarówno zmiany daty, jak i kierunku podróży. Ewentualne koszty będą związane z pokryciem różnicy w wysokości podatków i różnicy taryfowej, gdyby początkowo zakupiona taryfa nie była dostępna. Zmian w rezerwacji można dokonać na dowolne połączenie z siatki LOT w ciągu roku od daty zakupu biletu. Można to zrobić samodzielnie na stronie internetowej przewoźnika.

Jeśli posiadasz bilet na lot w pierwszych dniach maja, sprawdź status rejsu i rozważ bezpłatną zmianę terminu swojej podróży przed ewentualną anulacją rejsu. Ewentualne koszty jakie poniesiesz będą związane z pokryciem różnicy w wysokości podatków i różnicy taryfowej, gdyby początkowo zakupiona taryfa nie byłaby dostępna

- czytamy na stronie linii lotniczej.

Jak informuje LOT, w razie wprowadzenia ograniczeń w ruchu lotniczym, na warszawskim Lotnisku Chopina może dojść do anulacji 75 procent rejsów, w tym rejsów LOT. Możliwe jest, że niektóre rejsy będą musiały zostać przesunięte na inną godzinę, co pozwoli na uniknięcie ich anulacji. LOT podkreśla, że w pierwszych dniach maja ta sytuacja może dotknąć około 50 tysięcy pasażerów, co przełoży się na ogromną liczbę połączeń z Contact Center.

Więcej o problemach na polskim niebie przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: