Majówka 2022 w Zakopanem. Targi staroci i dzień polsko-ukraiński

Zakopane będzie idealnym miejscem do odpoczynku podczas długiego weekendu majowego dla fanów staroci. Wówczas odbędą się tam Podhalańskie Targi Kolekcjonerskie, które sprowadzą do miasta wystawców z całej Polski.

Wielu Polaków weekend majowy spędza na Podhalu, jednak nie tylko piękne widoki, górskie wycieczki i Krupówki czekają odwiedzających. W czasie majówki w Zakopanem odbędą się także dzień polsko-ukraiński pod Giewontem oraz Wiosna Jazzowa Zakopane.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Majówka 2022 w Zakopanem - Podhalańskie Targi Kolekcjonerskie

Na miłośników staroci oraz antyków czeka w majowy weekend wspaniała okazja do powiększenia swoich kolekcji, oraz znalezienia mnóstwa skarbów. Od 28 kwietnia do 2 maja w Zakopanem przy Placu Niepodległości odbędą się Podhalańskie Targi Kolekcjonerskie. Na targach przyjedzie wielu wystawców, którzy przyjadą na Podhale, aby zaprezentować swoje zbiory na stoiskach. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Turyści (zdjęcie ilustracyjne) Majówka 2022 - gdzie spędzić weekend majowy? Ile zapłacimy za nocleg?

"International Jazz Day" - Dzień polsko-ukraiński pod Giewontem

30 kwietnia w Zakopanem w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach od 14 do 17 odbędzie się "International Jazz Day" - Dzień polsko-ukraiński pod Giewontem. Uczestniczący w wydarzeniu będą mieli okazję spróbować tradycyjnej kuchni ukraińskiej m.in. pierogów, barszczu czy deserów. Na scenie wystąpią Fiś Banda oraz ukraiński Zespołu Schocolad. A na najmłodszych będzie czekać piknik integracyjny z wieloma atrakcjami, podczas którego odbędą się m.in. występy dzieci, zabawy sportowe, warsztaty rękodzieła.

Samoloty na Okęciu. Warszawa, 4 września 2018r. Konflikt w PAŻP zepsuł niektórym majówkę. Co z pieniędzmi za bilety?

W Zakopanem w majówkę odbędzie się także jeden z najważniejszych festiwali w Polsce - Wiosna Jazzowa Zakopane. Artyści jazzowi wystąpią na scenie na przełomie kwietnia i maja (30.04 - 2.05.2022). Jednym z najbardziej wyczekiwanych występów podczas tegorocznej edycji festiwalu jest koncert Ewy Bem. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: