B. minister rozwoju Piotr Nowak już w zarządzie PZU. Niedługo trwała pokuta za niefortunną wypowiedź

Piotr Nowak został powołany do zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Były minister rozwoju i technologii opuścił resort po swojej wypowiedzi na temat przyznania Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy.

Zarząd Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej powiadomił, że w środę rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę dotyczącą powołania Piotra Nowaka w skład zarządu PZU SA, powierzając mu pełnienie funkcji członka zarządu. Jak podano, uchwała wchodzi w życie z chwilą podjęcia. "Powołanie następuje od dnia 28 kwietnia 2022 r. na okres wspólnej kadencji obejmującej trzy pełne lata obrotowe 2020-2022" - czytamy w komunikacie.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dymisja Piotra Nowaka. Zastąpił go Waldemar Buda

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o dymisji Piotra Nowaka 24 marca. Polityk jeszcze w kwietniu pracował w resorcie. Nie przestał pełnić swojej funkcji ze skutkiem natychmiastowym, bo decyzja weszła w życie, dopiero gdy podpisał ją prezydent Andrzej Duda, co nastąpiło 7 kwietnia.

Następcą Nowaka w Ministerstwie Rozwoju i Technologii został Waldemar Buda - nominację odebrał 8 kwietnia. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze ustalenia Gazety.pl.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Piotr Nowak - kim jest i czy się wyróżnił?

Piotr Nowak był wiceszefem resortu finansów w latach 2015-2020. Zakończył pełnienie tej funkcji po złożeniu rezygnacji z dniem 23 grudnia 2020. Natomiast funkcję ministra rozwoju i technologii pełnił od 26 października 2021 r.

Nieoficjalnym powodem dymisji Nowaka miała być jego zapowiedź, że "lada chwila" Komisja Europejska pozwoli na uruchomienie Krajowego Planu Odbudowy (KPO), czyli odblokowanie środków z unijnego Funduszu Odbudowy. Jak później tłumaczył rzecznik rządu Piotr Müller, "nie ma jeszcze politycznego porozumienia z Komisją Europejską ws. Krajowego Planu Odbudowy". - Chciałbym być takim optymistą, jak minister rozwoju Piotr Nowak, ale jest jeszcze trochę rzeczy do dopięcia ws. KPO - mówił. Więcej o kulisach dymisji można przeczytać w tekście Jacka Gądka

Nowak jest ekonomistą, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i bankowość. A także studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej oraz Executive MBA, prowadzonego przez Politechnikę Warszawską przy współpracy z London Business School, HEC School of Management Paris oraz NHH Bergen. Posiada tytułu CQF - Certificate in Quantitative Finance.

Zobacz wideo Next Station: Atom
Więcej o: