Ulga na internet. Komu przysługuje? Jak ją odliczyć od podatku?

Ulga na internet to jedna z ulg podatkowych, z których można skorzystać podczas składania rozliczenia. Kto może z niej skorzystać? Co warto wiedzieć na ten temat?

Już tylko do 2 maja 2022 roku można złożyć rozliczenie podatkowe za 2021 rok. Warto jednak pamiętać, że możemy skorzystać z wielu różnych ulg podatkowych. Jedną z nich jest ta na internet, która pozwala nam odliczyć wydatki związane z korzystaniem z sieci.

Zobacz wideo Jak zmieni się nasza pensja po 1 lipca 2022 roku? Pytamy wiceministra Sobonia

PIT 2021 - ulga na internet

W ramach ulgi na internet odliczyć można wydatki poniesione w roku podatkowym za używanie internetu - niezależnie od miejsca oraz formy korzystania (np. w domu - łącze stałe, bezprzewodowe, a także z urządzeń mobilnych). Poniesienie wydatku musi być jednak udokumentowane - dokument powinien zawierać dane dotyczące odbiorcę usługi, sprzedającego, rodzaj usługi, a także kwotę zapłaty.

Odliczyć nie można jednak wydatków związanych z zakupem sprzętu, komponentów sieci, instalacją, rozbudową i modernizacją, bieżącym utrzymaniem czy opłatą aktywacyjną.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)Polski Ład. Rząd zabiera ulgę dla samotnych rodziców

Kto może skorzystać z ulgi na internet?

Prawo do skorzystania z ulgi przysługuje osobom, które w latach wcześniejszych nie korzystały z tego odliczenia lub zrobiły to po raz pierwszy w ubiegłym roku, przy okazji zeznania za rok 2020. Z odliczenia skorzystać można tylko w dwóch następujących po sobie latach podatkowych. 

Maksymalna wysokość odliczenia za każdy rok podatkowy nie może przekroczyć 760 zł. Dotyczy to jednak podatnika, tak więc w przypadku małżeństwa, każdy podatnik ma prawo do maksymalnego limitu.

Podatki (zdjęcie ilustracyjne)Został ostatni tydzień na złożenie PIT-u. Jak obniżyć podatki?

Więcej o: