Najdłuższa trasa pasażerska na świecie już w 2025 roku? Z Europy do Sydney w 20 godzin

Australijskie linie lotnicze chcą do 2025 roku uruchomić bezpośrednie loty z Sydney do Londynu i Nowego Jorku. Byłyby to najdłuższe loty pasażerskie na świecie. Teraz przedsiębiorstwo szuka sposobów na umilenie podróżującym tak długiej trasy.

Australijskie linie lotnicze Qantas poinformowały w poniedziałek 2 maja o planach uruchomienia najdłuższych lotów pasażerskich na świecie - podaje abc.net.au. Premier Nowej Południowej Walii Dominic Perrottet nazwał to ogłoszenie "wielką wygraną dla stanu".

Zobacz wideo Eksperymentalny samolot naddźwiękowy X-59. Otworzy drogę do "cichych" samolotów pasażerskich?

Australia. Z Sydney polecą najdłuższe loty pasażerskie na świecie

Do 2025 roku linie planują wprowadzić do oferty bezpośrednie loty z Sydney do Londynu oraz do Nowego Jorku. Podróż ma zająć ponad 19 godzin - testowy lot, który odbył się w 2019 roku z Sydney do Nowego Jorku, trwał 19 godzin i 16 minut. Przedsiębiorstwo zbadało wówczas samopoczucie pasażerów podczas lotu.

Tony Lucas, prezes Australijskiego i Międzynarodowego Stowarzyszenia Pilotów (AIPA), powiedział, że loty są "wielkim momentem dla przemysłu lotniczego", podkreślając równocześnie, że są one także dużym wyzwaniem - nie tylko pod kątem operacyjnym, ale także z racji zmęczenia wywoływanego przez tak długie trasy.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Qantas wprowadzi najdłuższe loty na świecie. Przedsiębiorstwo szuka sposobów na umilenie czasu pasażerom

Jak czytamy, Qantas kupiło już 12 samolotów Airbus A350-1000, które mają obsłużyć trasę. Według linii maszyny mają zasięg, pozwalający na przeprowadzenie bezpośrednich lotów z Australii do dowolnego miejsca na świecie. Przedsiębiorstwo zastanawia się także nad sposobami uprzyjemnienia pasażerom tak długich tras. Dyrektor generalny Qantas, Alan Joyce powiedział, że "kabina [samolotów - red.] została zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie we wszystkich klasach lotów długodystansowych". Wspomniane samoloty A350-1000 mogą pomieścić 238 pasażerów, w tym 140 w klasie ekonomicznej.

Więcej o: