Najdłuższa trasa pasażerska na świecie już w 2025 roku? Z Europy do Sydney w 20 godzin

Australijskie linie lotnicze chcą do 2025 roku uruchomić bezpośrednie loty z Sydney do Londynu i Nowego Jorku. Byłyby to najdłuższe loty pasażerskie na świecie. Teraz przedsiębiorstwo szuka sposobów na umilenie podróżującym tak długiej trasy.

Australijskie linie lotnicze Qantas poinformowały w poniedziałek 2 maja o planach uruchomienia najdłuższych lotów pasażerskich na świecie - podaje abc.net.auPremier Nowej Południowej Walii Dominic Perrottet nazwał to ogłoszenie "wielką wygraną dla stanu".

Zobacz wideo Eksperymentalny samolot naddźwiękowy X-59. Otworzy drogę do "cichych" samolotów pasażerskich?

Australia. Z Sydney polecą najdłuższe loty pasażerskie na świecie

Do 2025 roku linie planują wprowadzić do oferty bezpośrednie loty z Sydney do Londynu oraz do Nowego Jorku. Podróż ma zająć ponad 19 godzin - testowy lot, który odbył się w 2019 roku z Sydney do Nowego Jorku, trwał 19 godzin i 16 minut. Przedsiębiorstwo zbadało wówczas samopoczucie pasażerów podczas lotu.

Tony Lucas, prezes Australijskiego i Międzynarodowego Stowarzyszenia Pilotów (AIPA), powiedział, że loty są "wielkim momentem dla przemysłu lotniczego", podkreślając równocześnie, że są one także dużym wyzwaniem - nie tylko pod kątem operacyjnym, ale także z racji zmęczenia wywoływanego przez tak długie trasy.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chińska ambasada na Wyspach SalomonaChiny mówią, że podpisały pakt bezpieczeństwa z Wyspami Salomona

Qantas wprowadzi najdłuższe loty na świecie. Przedsiębiorstwo szuka sposobów na umilenie czasu pasażerom

Jak czytamy, Qantas kupiło już 12 samolotów Airbus A350-1000, które mają obsłużyć trasę. Według linii maszyny mają zasięg, pozwalający na przeprowadzenie bezpośrednich lotów z Australii do dowolnego miejsca na świecie. Przedsiębiorstwo zastanawia się także nad sposobami uprzyjemnienia pasażerom tak długich tras. Dyrektor generalny Qantas, Alan Joyce powiedział, że "kabina [samolotów - red.] została zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie we wszystkich klasach lotów długodystansowych". Wspomniane samoloty A350-1000 mogą pomieścić 238 pasażerów, w tym 140 w klasie ekonomicznej.

Lotniskowiec USS George WashingtonUSA. Śledztwo w sprawie samobójstw siedmiu żołnierzy na lotniskowcu

Więcej o: