Komunia 2022. Ile kosztuje przyjęcie w lokalu? Ile trzeba zapłacić za obiad dla jednej osoby?

Nadchodzi okres pierwszych komunii świętych. Większość rodziców decyduje się na wyprawienie przyjęcia komunijnego. Ile kosztuje przyjęcie w lokalu? Sprawdzamy.

Pierwsza komunia jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego katolika. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców decyduje się na zorganizowanie swojemu dziecku przyjęcia z tej okazji. Rodzice chrzestni prześcigają się w pomysłach na prezenty dla chrześniaków i coraz częściej na miejsce świętowania wybierają restaurację. Ile kosztuje przyjęcie w lokalu w 2022 roku?

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwsza komunia - zdjęcie ilustracyjne Komunia 2022. Ile dać do koperty? Najwięcej dają rodzice chrzestni

Komunia 2022. Ile kosztuje przyjęcie w lokalu? 

Koszty komunijnego przyjęcia będą się różnić w zależności od standardu lokalu, wybranego menu, regionu czy lokalizacji. Przy założeniu, że średnia cena za osobę na komunię w 2022 r. wynosi w restauracji około 150-170 zł, to na 20-osobowe przyjęcie rodzice muszą przeznaczyć ok. 3000-3400 zł.

Bardziej ekonomiczną opcją jest catering - mniej więcej od 50 do 100 zł na osobę. Nie płacimy wówczas za miejsce i obsługę. Do listy wydatków należy dołączyć tort. Za 1 kg prostego ciasta zapłacimy ok. 80 zł. Taki wypiek powinien wystarczyć na 8-10 porcji. Większe ciasta, np. duży tort 4 kg na 30 porcji kosztuje analogicznie ok. 320-350 zł - podaje portal e-tort.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Dziewczynki Komunia 2022 - zastaw się, a postaw się. Rodzice są gotowi na kredyt

Komunia 2022. Większość rodziców uda się po pożyczkę do banku

Według badania "Zadłużanie się Polaków na komunię" przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów rodzicom, którzy w tym roku organizują przyjęcie komunijne dla swojego dziecka, zależy na bogatej oprawie uroczystości komunijnej - tak odpowiedziało 64 proc. ankietowanych. 24 proc. nie czuje potrzeby organizowania wystawnego przyjęcia, a 12 proc. podchodzi do organizacji obojętnie. Natomiast organizację przyjęcia, bez pożyczania pieniędzy planuje 72 proc. rodziców - w tym 30 proc. deklaruje, że finanse nie stanowią dla nich żadnego problemu. 22,5 proc. badanych stwierdziło, że nie stać ich na organizację imprezy.

Aż 47,5 proc. ankietowanych deklaruje, że po gotówkę uda się do banku, co czwarty Polak pożyczy gotówkę u rodziny lub znajomych. Z innej oferty pożyczki skorzysta 22,5 proc. badanych. Mimo wszystko są osoby, które nie planują się zadłużać - 35 proc. nie pożyczy pieniędzy od nikogo - ci rodzice wystawią skromniejsze przyjęcie. W tej grupie są osoby, które nie przywiązują uwagi do świętowania - to 54 proc. badanych. 39 proc. Polaków zadeklarowało, że stać ich na zorganizowanie przyjęcia bez pożyczania.

***

Jeden znaczek może uratować życie tysiącom ludzi walczących o pokojową przyszłość Ukrainy i całej Europy. To okazja, by stać się częścią wspaniałej historii. Licytuj dla Ukrainy

Zobacz wideo Jaki jest stan finansów publicznych? Dudek: Wisimy na włosku wiarygodności Eurostatu
Więcej o: