Komunia 2022. Co kupić? Polacy wydadzą co najmniej tysiąc złotych na prezent komunijny

Co kupić w prezencie na komunię? To obecnie kwestia, która absorbuje wielu osób zaproszonych na uroczystość sakramentu I Komunii Świętej. Jak się okazuje popularne do niedawna prezenty, jak rower czy zegarek, to już przeszłość. Co więc warto wybrać jako prezent komunijny?

Ponad 21 proc. osób planuje przeznaczyć na prezent komunijny do 1000 złotych. Pozostałe 9 proc. wyda na ten cel 5000 złotych.
Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Prof. Wojciechowski: Rząd wydatki budżetowe nazywa funduszami

Komunia 2022. Na prezent komunijny Polacy wydają średnio około 1000 zł

Według badań Barometru Providenta, w maju oraz w czerwcu Polacy najwięcej pieniędzy planują wydać na komunię, Dzień Dziecka oraz Dzień Matki. Prawie połowa badanych planuje pokryć koszty związane z uroczystością komunijną z bieżących dochodów. Następna grupa badanych sięgnie do oszczędności. Ile więc wydamy na komunię w tym roku?

Zwyczajowo przyjęło się, że prezent powinien odpowiadać "cenie talerzyka", czyli kwocie, jaką poniesie organizator, jeśli zaprosi nas na uroczyste przyjęcie. Respondenci Barometru Providenta wskazali, że przy obecnych cenach planują wydać na prezent komunijny do 1000 zł - tak odpowiedziało 21,4 proc. badanych, natomiast 9,1 proc. badanych wskazało jako sumę ostateczną 5000 złotych.

7,9 proc. przeznaczy na komunię blisko 2000 złotych, a 41 proc. nie planowało jeszcze wydatków. Tak wysoka rozbieżność w dużej mierze zależy od możliwości finansowych oraz od stopnia pokrewieństwa z dzieckiem.

Komunia 2022. Co kupić na komunię?

Jako prezent komunijny od lat sprawdzają się rowery, pierścionki, kolczyki, łańcuszki czy wszelkiego rodzaju dewocjonalia np. różaniec, Pismo Święte, medalik lub książki o tematyce biblijnej. Dużą popularnością cieszą się też trampoliny, drony, smartwatche, elektryczne hulajnogi, tablety, laptopy, smartfony, aparaty cyfrowe, zegarki czy konsole. Elektroniczne deski lub rolki, dzięki którym dziecko będzie spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu lub mikroskop, dzięki któremu będzie poznawać świat. Gry planszowe lub huśtawki ogrodowe także mogą sprawić wielką przyjemność. Przede wszystkim warto ustalić prezent z rodzicami dziecka i dokładnie oszacować, na jaki wydatek możemy sobie pozwolić.

Więcej o: