Bill Gates zakażony koronawirusem. "Mam szczęście, że się zaszczepiłem". Miliarder zdradził swoje objawy

- Mam szczęście, że się zaszczepiłem - w taki sposób Bill Gates komentuje uzyskanie pozytywnego testu na koronawirusa. Filantrop zapowiada, że dalej będzie wspierał walkę z epidemią COVID-19.

Bill Gates, współzałożyciel spółki Microsoft, który od lat skupia się na działalności dobroczynnej, poinformował, że został zainfekowany koronawirusem.

Bill Gates z pozytywnym testem na koronawirusa. Mówi o objawach

"Otrzymałem pozytywny test na COVID. Odczuwam łagodne objawy i realizuję zalecenia ekspertów. Będę w izolacji do czasu wyzdrowienia" - napisał. "Mam szczęście, że się zaszczepiłem. Mam dostęp do testów i świetnej opieki medycznej" - dodał. 

Miliarder zapewnił też, że The Gates Foundation będzie kontynuować wysiłki, by świat nie musiał ponownie zmagać się ze śmiertelną pandemią. 

Zobacz wideo Paweł Szrot gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (10.05)

O wojnie w Ukrainie i sankcjach na Rosję przeczytaj na stronie głównej Gazeta.pl

Bill GatesBill Gates: Szczepionkom przeciw COVID brakuje dwóch kluczowych rzeczy

Bill Gates przestrzega przed kolejnymi pandemiami

Amerykański miliarder należy do grona osób, które przed ryzykiem pandemii ostrzegały na długo przed jej wybuchem. Dziś ostrzega przed kolejnymi potencjalnymi zagrożeniami ze strony patogenów. 

- Pandemie należą do nowej normalności na tej samej zasadzie jak trzęsienia ziemi, tornada czy zmiany klimatyczne - stwierdził w 2021 roku.  - Musimy odrobić naszą lekcję, na następną pandemię nie jesteśmy przygotowani - zaznaczył.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów przeznaczyła ponad 400 milionów dol. walkę z pandemią SARS-CoV-2. Środki zostały przeznaczone na przyspieszenie procesu opracowania szczepionki, a także jej sprawiedliwą dystrybucję. "Ze względu na to, że w tej chwili jeszcze tak wielu ludzi cierpi na Covid-19, bardzo trudno wyobrazić sobie koniec pandemii, lecz on nadejdzie" - napisali 27 stycznia Bill i Melinda Gates na platformie internetowej Xing.

Czy opłaca się zamieniać kredyt hipoteczny na taki ze stałą stopą oprocentowania? Czy w ogóle jest teraz sens zadłużać się na zakup mieszkania? Co z rządowymi propozycjami dla kredytobiorców? Zapraszamy do przysyłania pytań na adres news_gazetapl@agora.pl. Już jutro, w czwartek 12 maja, o 12:00 odpowie na nie w programie na żywo Marcin Iwuć, ekspert ds. finansów osobistych.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: