Wnioski w programie Mój Prąd można składać do 22 grudnia lub do wyczerpania środków. Dofinansowanie w programie obejmuje nie tylko na instalację fotowoltaiczną, ale również magazyny energii, magazyny ciepła i inteligentne systemy zarządzania energią.
W tej edycji programu Mój Prąd na samą fotowoltaikę można zyskać do czterech tysięcy złotych. Kwota ta wzrośnie do pięciu tysięcy, gdy wnioskodawca będzie rozliczał także pozostałe elementy instalacji przewidziane w programie. Ponadto dofinansowanie magazynu energii wynosi do 7,5 tysiąca złotych, do magazynu ciepłej wody użytkowej - do 5 tysięcy złotych i domowego system zarządzania energią - do 3 tysięcy złotych. Łącznie dofinansowanie sięga 20,5 tys. złotych na wszystkie wymienione komponenty.
W ramach programu Mój Prąd finansowane są inwestycje zakończone. Wsparcie mogą otrzymać osoby, które już zainstalowały fotowoltaikę na dachu i mają podpisaną umowę z operatorem sieci dystrybucji. Wnioski, które nie są zamknięte, tj. nie ma umowy i zamontowanego licznika, nie są przyjmowane. Finansowanie dotyczy zakończonych inwestycji z kosztami kwalifikowanymi do 1 lutego 2020 roku.
Czwarta edycja programu jest przeznaczona dla osób fizycznych, których instalacja zostanie podłączona do nowego systemu rozliczeń wytwarzanej energii. Chodzi o rozliczenie net-billing, czyli na podstawie wartość energii.
Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl
Instalacja musi mieć moc od 2 do 10 kW. Wnioski w programie będzie można złożyć jedynie elektronicznie. Więcej szczegółów na temat programu "Mój Prąd" można znaleźć na stronie internetowej mojprad.gov.pl.
Z dotacji, na przykład na magazyny energii, mogą skorzystać także prosumenci rozliczający się według poprzedniego systemu, ale pod warunkiem przejścia na nowy system. Budżet na realizację czwartej edycji programu "Mój Prąd" ma wynieść około 350 milionów złotych.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.