Manufaktura Piwa Wódki i Wina w drodze na giełdę. Z oferty publicznej zebrała 7,5 mln zł

18 maja dokonano przydziału blisko 70 proc. akcji serii K w ramach zakończenia oferty publicznej Manufaktury Piwa Wódki i Wina S.A. Holding pozyskał od inwestorów ponad 7,5 mln zł. Zdaniem ekspertów, domknięcie oferty to w obecnej sytuacji rynkowej spory sukces.

Inwestorom przydzielono 139 265 akcji nowej emisji serii K z oferowanych łącznie 203 371 walorów. Oznacza to realizację emisji na poziomie blisko 70 proc. Wszystkie akcje przydzielono w ramach transzy małych inwestorów, która została wyczerpana w ponad 94 proc. Cena emisyjna oferowanych papierów wynosiła 54 zł, co określa wartość 100 proc. akcji spółki na powyżej 300 mln zł. Wpływy z przeprowadzonej oferty wyniosły ponad 7,5 mln zł brutto.

- Bardzo dziękujemy za zaufanie okazane nam przez inwestorów. Cieszymy się z liczby złożonych zapisów na oferowane przez naszą Spółkę akcje, co jest szczególnie cenne w tak trudnych warunkach rynkowych z jakimi mieliśmy i mamy obecnie do czynienia - powiedział, cytowany w komunikacie, Janusz Palikot, prezes MPWiW.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina zebrała 7,5 mln zł brutto z emisji akcji

Manufaktura Piwa Wódki i Wina powiadomiła, że zamierza przeznaczyć środki finansowe pozyskane z emisji akcji serii K w całości na kapitał obrotowy. W kolejnym kroku, po rejestracji podniesienia kapitałów w KRS, spółka będzie się ubiegać o wprowadzenie swoich papierów do obrotu na rynku NewConnect warszawskiej giełdy. Zarząd spółki chce, aby akcje nowej emisji serii K oraz część akcji istniejących zadebiutowały w obrocie zorganizowanym w II lub III kwartale 2022 r. 

- Otoczenie rynkowe w ostatnich tygodniach było bardzo wymagające. Nie wszystkie spółki planujące debiut giełdowy sprostały wygórowanym oczekiwaniom inwestorów i kilka ofert publicznych nie doszło do skutku. Dlatego uplasowanie przez MPWiW przeważającej części oferty jest obiektywnie dużym sukcesem osiągniętym w niesprzyjających okolicznościach - podkreślił Andrzej Knigawka, partner w firmie 3K Advisors.

Więcej informacji z gospodarki przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W ostatnich miesiącach Manufaktura Piwa Wódki i Wina sfinalizowała przejęcie spółki Doctor Brew. W skład Grupy MPWiW wchodzą także (bezpośrednio): Tenczyńska Okovita, Tenczynek Dystrybucja, Tenczynek Świeże, a niebawem po zakończeniu procesu przejęcia również Przyjazne Państwo oraz pośrednio Tenczynek Bezalkoholowe i BUH Distillery. W ramach planowanej rozbudowy zdolności produkcyjnych w 2023 r. przejęta ma zostać także spółka Browar w Niechanowie - czytamy w informacji prasowej.

Manufaktura Piwa Wódki i Wina S.A. została zawiązana 8 sierpnia 2016 roku. Jest to spółka holdingowa, która zajmuje się produkcją oraz sprzedażą wysokogatunkowych wyrobów alkoholowych.

Zobacz wideo Pijany kierowca zatrzymany po pościgu na A1
Więcej o: