Para z Wielkiej Brytanii wygrała rekordową sumę pieniędzy. Najwyższa wygrana w historii loterii

Małżeństwo z Gloucester w Anglii wygrało ponad 184 mln funtów w EuroMillions. To najwyższa wygrana w historii tej loterii.

Joe i Jess Thwaite kupili los Lucky Dip, a w zeszłym tygodniu dowiedzieli się o rekordowej wygranej. Para wygrała dokładnie 184 262 899 funtów - to najwyższa wygrana w historii loterii EuroMillions.

Wielka Brytania. Padł nowy rekord w loterii EuroMillions

Para z angielskiego Gloucester powiedziała, że wygrana zapewni im "czas na podzielenie się wieloma doświadczeniami i na wspólne przygody z rodziną i przyjaciółmi" - podaje BBC. Joe Thwaite, inżynier sprzedaży ds. komunikacji potwierdził, że odszedł już ze swojej pracy, a jego żona, która wspólnie ze swoją siostrą prowadzi salon fryzjerski, zastanawia się nad odejściem z tego biznesu.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Małżeństwo ma dwójkę dzieci. Joe ma jeszcze dwójkę dorosłych dzieci z poprzedniego związku.

200 złotych do emeryturyLewica chce znacznie podnieść emerytury wdowie. Złożyła projekt ustawy

Najwyższe wygrane w historii EuroMillions [LISTA]

Poprzedni rekord w EuroMillions został ustanowiony w październiku 2019 r. przez anonimową osobę, która wygrała 170 mln funtów.

Premier Mateusz MorawieckiInflacja rośnie, a rząd dokłada wydatków. Ekspert: Iluzja pomagania

Kolejne wysokie wygrane w tej loterii padły w North Ayrshire w Szkocji w 2011 r. (161 mln funtów, wygrali Colin i Chris Weir) i w angielskim Suffolk w 2012 r. (148 mln funtów, wygrali Adrian i Gillian Bayford). Natomiast 123 mln funty (w 2019 r.) i 122 mln funty (w 2021 r.) wygrali anonimowi mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Jak możemy ochronić swoje pieniądze przed 12 proc. inflacją? Ekspert wyjaśnia
Więcej o: